Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Наталя ХандусенкоШІ (ai)
24 июня 2024, 13:54
2024-06-24
Українські фахівці відреставрували за допомогою ШІ фільм про революцію 1918 року
Архівний кінофільм «Український рух» 1918 року відреставрували за допомогою технологій штучного інтелекту. Як це відбувалося, розповів кінорежисер і реставратор Іван Канівець.
Архівний кінофільм «Український рух» 1918 року відреставрували за допомогою технологій штучного інтелекту. Як це відбувалося, розповів кінорежисер і реставратор Іван Канівець.
Плівка, з якою працював Іван Канівець була скопійована безліч разів, причому часто це відбувалося просто перезніманням з екрана. Класичні методи реставрації показали низьку результативність та займали неймовірну кількість часу, пише «Детектор Медіа».
Застосовувавши суміш темпоральних та геометричних апроксимацій, реставраторам довелося обробити 29 планів у цьому фільмі, не рахуючи титрів, і обробка кожного з них була послідовністю відповідних процесів. Мінімум цих процесів було 12, максимум — 28.
«Для кожного ми шукали оптимальне програмне забезпечення. Були такі випадки, коли один і той же самий процес для різного кадру ми проводили в різних програмах, залежно від того результату, який вдавалося отримати», — каже Іван Канівець.
Джерело: «Детектор Медіа»
У 2019 році фахівці отримали результат, який на той момент видавався задовільним. Проте в останні роки поширеною стала технологія роботи за допомогою штучного інтелекту. Українські реставратори вже мали певний досвід з такими технологіями, тому виникло питання — а чи не вдасться відреставрувати кіноплівку за допомогою цих технологій краще.
«Робота зі штучним інтелектом — це всього-на-всього інший вид програмування, який дозволяє обробити значно більшу кількість даних, ніж раніше. Застосувати цей підхід деяких із наших процесів видалась нам дуже цікавим. Наприклад, проблема роботи з шумом, яку ми мали від самого початку нашої роботи», — розповідає реставратор.
За допомогою штучного інтелекту, який за певними критеріями відбирав невеличкі фрагменти кадру, реставратори могли створити ту площину, яка необхідне для роботи з дискретним перетворенням фур'є.
У такий спосіб вдалося значно краще почистити кадри від шуму, що особливо помітно, якщо порівняти реставрацію 2019 року і ту реставрацію, яку зробили тепер.
«Так само пошук матеріалу для інтерполяції. За допомогою штучного інтелекту цей матеріал можна підібрати значно швидше. Та робота, на яку йшло раніше 10-15 годин тепер і цілком можна зробити за 20-30 хвилин. Плюс можна значно підвищити якість ліквідації відповідних дефектів. З іншого боку навантаження на комп’ютерну техніку також збільшується в рази. Завершити цю роботу зараз нам вдалося тільки завдяки тому, що нещодавно ми придбали нову комп’ютерну станцію», — каже кінорежисер Іван Канівець.
Джерело: «Детектор Медіа»
Переглянути архівний кінофільм можна на YouTube-каналі Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву за посиланням.
«Є суперзбиткові для нас фільми, але навіть якщо їх подивиться 10 людей, — це важливо». Як влаштований бізнес «маленького Netflix» України під назвою Takflix
«Я б віддав все, щоб росія не вбивала моїх співгромадян». Потужна промова режисера фільму «20 днів у Маріуполі», який приніс Україні перший в історії «Оскар»
«Есть ли у меня талант, если компьютер может имитировать меня?». Искусственный интеллект пишет книги авторам Amazon Kindle. The Verge пообщался с авторами и обнаружил много интересного
Писатели-романисты используют искусственный интеллект для создания своих произведений. Издание о технологиях The Verge пообщалось с писательницей Дженнифер Лепп, выпускающей новую книгу каждые девять недель, и узнало о том, как работает искусственный интеллект для написания романов. Приводим адаптированный перевод статьи.
Хотите сообщить важную новость? Пишите в Telegram-бот
Главные события и полезные ссылки в нашем Telegram-канале