🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Наталя ХандусенкоШІ
21 грудня 2023, 15:26
2023-12-21
Українець створив фільм про Різдво під час війни в Україні за допомогою ШІ. Які інструменти використовував і які були труднощі під час роботи
Михайло Пеньєвський, автор YouTube-каналу Yellow Medusa, за допомогою штучного інтелекту створив короткометражний фільм «Привид Різдва» — про Різдво під час війни в Україні. Над фільмом працював протягом майже тижня, використовуючи шість ШІ-інструментів.
Ця короткометражка посіла третє місце на конкурсі від Curiouse Refuge та Epidemic Sound — AI Holiday Film Contest серед фільмів, створених за допомогою ШІ, у якому брали участь понад 140 учасників.
Які інструменти використовував
Фільм створив, використовуючи ряд інструментів на базі нейронних мереж, а саме: Midjourney (генерація 2D-зображень), Runway Gen 2 (анімація 2D-зображень), ElevenLabs (ШІ-озвучення), D-ID (анімація обличчя та ліпсинг головної героїні), а також трохи DALL·E 3 та PixVerse.
«Для деяких кадрів я робив реальні фотографії на свій телефон, які потім оброблював та анімував за допомогою програм штучного інтелекту. Наприклад, кадри з окопними свічками: у їхній основі — фотографії з кухні, де я та моя дружина Ельвіра виготовляємо окопні свічки», — розповів Михайло в інтерв’ю «Суспільному».
«Також кадри головної героїні Матері зі спини — це оброблені за допомогою штучного інтелекту фотографії моєї дружини в червоному светрі; кадри з котом — оброблені штучним інтелектом фотографії нашого кота. Такий комбінований процес допоміг точніше втілити задум, краще розказати історію», — додав автор фільму.
Які були складнощі під час роботи
Михайло розповів: «Один із найбільших викликів полягає в тому, що технології штучного інтелекту доволі несталі. Важко згенерувати принаймні одну сцену, яка б виглядала цілісно та послідовно, а не як набір непов’язаних один з одним кадрів. Тому наразі процес створення фільму за допомогою ШІ схожий на керування хаосом, де історія розгортається від кадру до кадру й доволі часто може повести тебе в інший, неочікуваний бік».
«Хочеться, щоби фільм побачило більше українців і людей з усього світу. Потроху шукаю можливості, як його показати більшій аудиторії, надіслати на тематичні фестивалі», — розповів про плани Михайло.
«Чи є у мене талант, якщо комп’ютер може імітувати мене?». Штучний інтелект пише книги авторам Amazon Kindle. The Verge поспілкувався з авторами та виявив багато цікавого
Письменники-романісти використовують штучний інтелект для створення своїх творів. Видання про технології The Verge поспілкувалося з письменницею Дженніфер Лепп, яка випускає нову книгу кожні дев’ять тижнів, й дізналося про те, як працює штучний інтелект для написання романів. Наводимо адаптований переклад статті.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі