У SpaceX навчили супутники Starlink бути «невидимим» для радіотелескопів
Раніше сигнали Starlink могли заважати роботі радіотелескопів або навіть пошкодити їхнє обладнання.
Раніше сигнали Starlink могли заважати роботі радіотелескопів або навіть пошкодити їхнє обладнання.
Компанія SpaceX знайшла спосіб забезпечити доступ до супутникового інтернету Starlink в так званих «зонах радіомовчання» в Нью-Мексико та Західній Вірджинії, де розташовані радіоастрономічні обсерваторії, пише PC Mag.
Співпрацюючи з Національним науковим фондом США та Національною радіоастрономічною обсерваторією (NRAO), компанія Ілона Маска розробила технологію, що дозволяє підключати місцевих жителів до Starlink без створення перешкод для наукових досліджень.
Ці зони відзначені на офіційній карті покриття Starlink як темносині області, де компанія обмежила доступ до інтернету, щоб уникнути впливу на роботу чутливих радіотелескопів. Основною проблемою було те, що сигнали Starlink могли заважати роботі радіотелескопів або навіть пошкодити їхнє обладнання.
Для розв’язання проблеми SpaceX створила систему, яка дозволяє швидко змінювати напрямок супутникового сигналу, обходячи радіотелескопи у моменти, коли супутники наближаються до цих зон. Технологія базується на обміні даними в реальному часі між Starlink і радіоастрономічними обсерваторіями, що дозволяє враховувати графік спостережень телескопів і їхнє напрямлення.
Нова система вже працює в «зоні радіомовчання» у Сокорро, штат Нью-Мексико, де розташований телескоп Very Large Array NRAO. Подібне рішення буде впроваджено і в Грін-Бенк, Західна Вірджинія, де розташований ще один великий радіотелескоп.