💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Наталя ХандусенкоШІ (ai)
23 сентября 2024, 19:18
2024-09-23
В Україні вперше зареєстровано авторське право на твори із зображеннями, створеними за допомогою ШІ: що говорить про це закон
Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій (ІР офіс) видав перші свідоцтва про реєстрацію авторського права на твори, до яких включені зображення, згенеровані ШІ.
ІР офіс здійснив державну реєстрацію авторського права та видав свідоцтво про реєстрацію авторського права на збірку зображень «Великодні листівки», де були використані ШІ-зображення. Упорядник збірки зображень «Великодні листівки”- Маргарита Бойко.
«Сьогодні використання генеративного штучного інтелекту розглядається як новий допоміжний засіб для розвитку креативної індустрії, а не лише як загроза для авторів та цієї індустрії», — зазначила заступниця директора ІР офісуЛюбов Майданик.
Законодавство України наділяє авторсько-правовою охороною тільки ті зображення, що створені людиною.
«Якщо зображення утворені лише за допомогою платформ генеративного штучного інтелекту, то авторське право не виникає. Водночас Закон України „Про авторське право і суміжні права“ дає можливість визначити права sui generis на такі зображення», — додала Любов Майданик.
Крім того, ІР офіс здійснив державну реєстрацію авторських прав та видав свідоцтва на дитячу книгу Анни Хорольської «Зачарована пригода Руфуса» та збірку віршів Андрія Сітнікова «Вірші незакінченої війни», які теж проілюстровані зображеннями, згенерованими ШІ.
«Нині генеративний штучний інтелект стає помічником при створенні ілюстрацій для різного роду творів. При цьому авторсько-правова охорона поширюється лише на ту частину, яка створена людиною», — наголосила заступниця директора ІР офісу.
«Есть ли у меня талант, если компьютер может имитировать меня?». Искусственный интеллект пишет книги авторам Amazon Kindle. The Verge пообщался с авторами и обнаружил много интересного
Писатели-романисты используют искусственный интеллект для создания своих произведений. Издание о технологиях The Verge пообщалось с писательницей Дженнифер Лепп, выпускающей новую книгу каждые девять недель, и узнало о том, как работает искусственный интеллект для написания романов. Приводим адаптированный перевод статьи.
Хотите сообщить важную новость? Пишите в Telegram-бот
Главные события и полезные ссылки в нашем Telegram-канале