💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Вікторія ГорбікШІ (ai)
29 октября 2024, 09:26
2024-10-29
Як використати ШІ проти дезінформації: план дій від AI-експерта
Експерт із піару, комунікацій і застосування технологій AI Олексій Мінаков виділив кілька прикладів, коли штучний інтелект може стати засобом проти дезінформації. Ось як, на його думку, можна цим скористатись.
Ми вже майже не відрізняємо згенеровані ШІ тексти, зображення, аудіо та відео від створених людьми. Наприклад, є експеримент, у якому 54% людей не відрізнили спілкування із ChatGPT від спілкування з людьми. А на конкурсі Sony World Photography (!) Awards перемогла не фотографія, а згенероване зображення.
Поради та рекомендації щодо визначення, чи є контент згенерованим, швидко застарівають через блискавичний розвиток ШІ-технологій. Та навіть автоматизовані детектори не дадуть гарантій чи безпомилковий вирок, чи є контент згенерованим. Тому краще виходити з припущення, що будь-який контент, який навіть виглядає правдиво, може бути несправжнім.
Ключове питання — що робити далі? По-перше, продовжувати рух до цивілізованості. І це стосується не тільки регулювання та правил типу європейського AI Act та американських правових ініціатив. Це ще й спільні угоди між розробниками ШІ-систем і медіа, коли win-win ситуація: розробники отримують доступ до нових даних, на яких можна навчати моделі, а медіа отримують гроші. Крім того, майданчики, на яких поширюється згенерований контент — а це соцмережі — почали маркувати такий контент. І це теж рух у правильному напрямку для більшої прозорості. На рівні громадян і суспільства слід популяризувати ШІ-грамотність.
Медійникам варто фокусуватися на конструктивному використанні ШІ. Це б дало змогу пришвидшити роботу журналістів і підвищити її якість. Топові світові медіа використовували ШІ ще багато років тому, коли це вимагало залучення інвестицій, а зараз ці можливості демократизувалися й відкрилися для всіх, навіть для регіональних медіа.
В Україні є чудові ШІ-стартапи, які дуже допомагають в інфовійні:
Вони моніторять увесь інформаційний простір та оперативно визначають у ньому поширення фейків, ворожих наративів, ІПСО тощо. І вони вже співпрацюють із відповідними державними органами.
Roosh запускает новую образовательную платформу AI HOUSE CLUB для ML/AI-специалистов и дата сайнтистов. Рассказываем, как подать заявку и чему будут учить
Как нейросети видят свободную и независимую Украину? Тест dev.ua
Нейронные сети для генерации изображений видят мир по-своему, их логику понять порой совершенно невозможно. Но все-таки хочется. И в честь Дня Независимости Украины редакция dev.ua решила провести небольшой эксперимент.
Мы задали четырем разным нейронным сетям пять одинаковых запросов: «флаг Украины», «День Независимости Украины», «украинский Крым», «победа Украины» и «украинцы». Получившимися результатами мы делимся с вами ниже.
В TikTok теперь можно генерировать фон при помощи нейросети. Мы протестировали ее и делимся результатами
В TikTok появилась новая функция «Умный фон». С ее помощью в качестве фонов для тиктоков можно подставлять сгенерированные нейросетью изображения. Редакция dev.ua протестировала эту возможность и делится своими впечатлениями.
Хотите сообщить важную новость? Пишите в Telegram-бот
Главные события и полезные ссылки в нашем Telegram-канале