Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Ігор Вишневський Гаряченьке
24 жовтня 2024, 07:40
2024-10-24
Дослідження Microsoft: в американські соцмережі вкинули ШІ-діпфейки про Камалу Гарріс, створені російською пропагандою
Російська пропагандистська машина, зокрема інтернет-тролі, а також псевдоЗМІ Russia Today і Sputnik, причетні до поширення в американському сегменті соцмереж діпфейків про кандидатку в президенти США Камалу Гарріс, створених за допомогою штучного інтелекту.
Російська пропагандистська машина, зокрема інтернет-тролі, а також псевдоЗМІ Russia Today і Sputnik, причетні до поширення в американському сегменті соцмереж діпфейків про кандидатку в президенти США Камалу Гарріс, створених за допомогою штучного інтелекту.
Про це пише видання Bloomberg, посилаючись на нещодавнє дослідження Microsoft Corp.
«Тактика включала фальшиві дописи, які, здавалося, належали перевіреним організаціям, і сфабриковані зображення, призначені для дискредитації Гарріс, кандидатки від Демократичної партії», — зазначається у звіті Microsoft.
Також російські суб’єкти впливу використовували штучний інтелект для створення фейкового аудіо, на якому Гарріс начебто обговорювала на мітингу колишнього президента США та свого нинішнього суперника Дональда Трампа.
Водночас дослідження Microsoft свідчить, що ці спроби поширювати фейковий контент мали обмежений успіх.
Певної популярності набуло лише відео в X, яке кореспондент RT опублікував на платформі в кінці вересня.
«Використання штучного інтелекту буде лише невеликою частиною значно ширшого спектра цифрових маніпуляцій, які будуть спрямовані на аудиторію в останні дні виборів», — йдеться в дослідженні Microsoft.
Нагадаємо, що у вересні США запровадили санкції проти Russia Today через роль цього пропагандистського медіа у глобальних операціях впливу росії.
Як ми писали раніше, Білл Гейтс міг таємно пожертвувати $50 млн на кампанію Камали Гарріс. Є інформація, що Гейтс зробив пожертву через організацію Future Forward, яка приймає донати на передвиборчу кампанію Камали Гарріс.
«Чи є у мене талант, якщо комп’ютер може імітувати мене?». Штучний інтелект пише книги авторам Amazon Kindle. The Verge поспілкувався з авторами та виявив багато цікавого
Письменники-романісти використовують штучний інтелект для створення своїх творів. Видання про технології The Verge поспілкувалося з письменницею Дженніфер Лепп, яка випускає нову книгу кожні дев’ять тижнів, й дізналося про те, як працює штучний інтелект для написання романів. Наводимо адаптований переклад статті.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі