Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Олександр КузьменкоОколо IT
5 июля 2024, 14:01
2024-07-05
СЕО Infinity Technologies пояснив, чому в компанії виникли затримки із виплатою зарплат
Деякі співробітники IT-компанії Infinity Technologies поскаржилися на затримку із виплатою грошових компенсацій. CEO Infinity Technologies Олександр Яцентюк визнав проблеми із зарплатою, і пояснив, як так сталося.
Деякі співробітники IT-компанії Infinity Technologies поскаржилися на затримку із виплатою грошових компенсацій. CEO Infinity Technologies Олександр Яцентюк визнав проблеми із зарплатою, і пояснив, як так сталося.
Про це йдеться в матеріалі видання DOU, яке поспілкувалося зі співробітниками Infinity Technologies та її гендиректором.
За словами спеціалістів, мова йде про невиплату грошової компенсації за листопад 2023 року.
«Тоді в компанії сказали, що замовник не може оплачувати. Головний HR запропонував мені бенч. Обіцяли, що після нового року зайдуть нові проєкти, але щось не вийшло. Нам всім казали, що оплата буде „найближчим часом“, але минали місяці, а грошей за листопад так і не було», — розповіла UI/UX-дизайнерка Марія Абашина.
Наприкінці червня на своїй сторінці у LinkedIn вона опублікувала допис, в якому повідомила про затримки в Infinity Technologies. Після цього з нею повністю розрахувалися. Інформацію про затримки компенсацій за листопад 2023-го DOU підтвердили ще троє фахівців.
За словами, Наталія Тищенко UI/UX-дизайнерка до цього зарплати в Infinity Technologies теж затримували, але платили. «На бенчі я не була, завжди знаходилася робота, але коли мого проєкту не стало — попросили на вихід», — говорить вона, і зазначає, що у грудні 2023-го в Infinity Technologies відбулася хвиля скорочень. За оцінками співробітників компанії, вона могла зачепити близько 10 фахівців.
CEO Infinity Technologies Олександр Яцентюк підтвердив, що компанія заборгувала деяким фахівцям «50% компенсацій лише за листопад 2023 року». За його словами, це сталося коли один з основних клієнтів перестав платити з вересня. Спершу компенсації вдавалося покривати через страхувальний фонд, але до грудня фінансові ресурси компанії вичерпались.
Яцентюк повідомив, що ця ситуація призвела до скорочення 7-8 спеціалістів (із 29, які були залучені на проєкти клієнта). Ще 21-22 фахівців перевели на інші проєкти. Також дехто зі співробітників досі не отримав частину компенсацій.
«Зараз, якщо не помиляюся, перед 27 людьми є заборгованість — 50% за листопад. Вона тягнеться і досі. Упродовж липня — на початку серпня плануємо повністю розрахуватися. Це будуть гроші, які надійдуть з інших проєктів. Станом на зараз більше заборгованостей у нас немає. У липні ми виплатили всі зарплати за червень», — зазначив Олександр Яцентюк.
Він додав, що є двоє фахівців, які не отримували грошей з листопада по травень. Гендиректор стверджу, що вони погодилися на такі умови й «напрацьовують свою технічну експертизу», що «влаштовує обидві сторони». Наразі в компанії працюють близько 70 фахівців.
Нагадаємо, що раніше CEO та Co-founder IT-компанії PLATMA Максим Прохоров спростував повідомлення анонімних співробітників, які заявили про невиплату зарплат. Він стверджує, що «всі домовленості виконувались», а його компанію «повністю обмовили».
«Моя финансовая цель — накопить $1 000 000, чтобы потом иметь пассивный доход и жить на него». Как айтишники тратят деньги и во что инвестируют
Зарплата айтишников в Украине — одна из самых высоких. И ИТ-отрасль во время войны — единственная отрасль, которая растет несмотря на войну. А айтишники среди тех, кто наиболее активно поддерживает армию. Средний месячный донат айтишника составляет 10% от зарплаты, или $270. dev.ua решил расспросить айтишников, куда они тратят деньги и во что инвестируют во время войны.