UNIT.City — місце, де люди працюють... КРАЩЕ! Обирай свій простір просто зараз 👉

Одкровення рядових. Чому IT-шники відверто бояться Дія City і вважають, що вона вигідна тільки депутатам і «галерам»

На профільному ресурсі про IT DOU.ua розгорілася велика дискусія під новиною про прийняття у другому читанні законопроєкту про запуск Дія City.

Leave a comment
Одкровення рядових. Чому IT-шники відверто бояться Дія City і вважають, що вона вигідна тільки депутатам і «галерам»

На профільному ресурсі про IT DOU.ua розгорілася велика дискусія під новиною про прийняття у другому читанні законопроєкту про запуск Дія City.

В першу чергу, свою думку висловлювали не представники топменеджменту, а звичайні фахівці, що працюють зараз в IT за схемою ФОП.

Більшість з коментуючих визнавали, що податкове навантаження від переходу на гіг-контракт замість ФОП, як це передбачає законопроєкт, зросте несуттєво. До нинішнього податку в 5% і ЄСВ у 22% від мінімалки додасться тільки військовий збір в 1,5%.

Більше побоювань у рядових айтішників викликає той факт, що влада в Україні часто змінюється, і Дію City легко можуть визнати через деякий час такою, яка не виправдовує себе. А всіх, хто на неї перейшов, — зобов’яжуть платити податки на загальних умовах. 

Ще одне істотне побоювання, яке висловлювали коментатори: Дія City — це потенційна монополія на робочу силу в особі держави. Сьогодні ти –резидент Дія City, а завтра — тебе виключать.  

Айтішники переживають, що ініціатива Дія City — це результат лобіювання великого бізнесу. І головним бенефіціаром прийняття закону є великі аутсорсери і продуктовики.

І, нібито в результаті такої потенційної змови з владою, податки на ФОПи з ІТ-КВЕДами можуть з часом підняти. Таким чином, айтішників, які не захочуть працювати за новою схемою, заженуть на «галери» примусово.

Але програмісти озираються на білоруський досвід, де влада взагалі сильно закрутила гайки. І нічого — компанії «відкривають нові офіси з плейстейшенами та масажистками». Якщо дивитися на цей досвід, то можна припустити, що в Україні не відбудеться відтоку фахівців після прийняття Дія City, навіть якщо вона їм не подобається.

На тлі прийняття Дія City у профільному товаристві все активніше починає підійматися тема про прямі контакти з західними роботодавцями в обхід місцевих аутсорсерів і аутстафферів. 

Засновник DOU Макс Іщенко пише, що їх нещодавно проведене опитування свідчить, що 16% розробників вже працюють на прямих контрактах. 

Але знову-таки айтішники переживають, що держава і тут закрутить гайки — а саме ускладнить ЗЕД для ФОПів. 

Читайте головні IT-новини країни в нашому телеграмі
Читайте головні IT-новини країни в нашому телеграмі
По темi
Читайте головні IT-новини країни в нашому телеграмі
Also Read
Чи масштабують «Дія City» на всю Україну та які техгіганти відбудовуватимуть країну після перемоги? Головне з інтерв'ю із заступником голови Мінцифри
Чи масштабують «Дія City» на всю Україну та які техгіганти відбудовуватимуть країну після перемоги? Головне з інтерв'ю із заступником голови Мінцифри
Чи масштабують «Дія City» на всю Україну та які техгіганти відбудовуватимуть країну після перемоги? Головне з інтерв'ю із заступником голови Мінцифри
Заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку ІТ Олександр Борняков дав велике інтерв’ю DOU. Розповідаємо найцікавіше з розмови. 
UPD. В Україні планують удосконалити процедуру бронювання айтішників. Як це працюватиме: роз'яснення Мінцифри
UPD. В Україні планують удосконалити процедуру бронювання айтішників. Як це працюватиме: роз'яснення Мінцифри
UPD. В Україні планують удосконалити процедуру бронювання айтішників. Як це працюватиме: роз'яснення Мінцифри
1 comment
Свобода чи довічне рабство? Що таке гіг-контракт та як його правильно укласти
Свобода чи довічне рабство? Що таке гіг-контракт та як його правильно укласти
Свобода чи довічне рабство? Що таке гіг-контракт та як його правильно укласти
З появою «Дія City» у вжиток українських айтішників увійшло нове поняття — гіг-контракт. Ця нова форма співпраці з замовником викликає у багатьох нерозуміння, страх та обурення. Ми вирішили розпитати у юриста компанії Stron Альони Палій, чим особливий та наскільки безпечний гіг-контракт за своєю формою та сутністю. 
В уряді прораховують можливість масштабування «Дія City» на всю Україну
В уряді прораховують можливість масштабування «Дія City» на всю Україну
В уряді прораховують можливість масштабування «Дія City» на всю Україну

Have important news to share? Message our Telegram bot

Key events and useful links in our Telegram channel

Discussion
No comments yet.