UNIT.City — місце, де люди працюють... КРАЩЕ! Обирай свій простір просто зараз 👉
Марія БровінськаHot News
14 October 2021, 19:49
2021-10-14
Gitlab вийшов на IPO. Акції торгуються майже вдвічі вище очікуваної ціни
Анонсоване раніше розміщення акцій компанії GitLab на біржі Nasdaq відбулося сьогодні, 14 жовтня. Компанія залучила $801 млн, розмістивши акції за ціною вище заявленого діапазону.
Анонсоване раніше розміщення акцій компанії GitLab на біржі Nasdaq відбулося сьогодні, 14 жовтня. Компанія залучила $801 млн, розмістивши акції за ціною вище заявленого діапазону.
В ході IPO було продано в цілому 10,4 млн акцій за ціною $77 за папір. Сам GitLab розмістив 8,42 млн акцій, і ще 1,98 млн паперів продав інвестор, афілійований із засновником компанії.
Спочатку GitLab розраховував розмістити акції за ціною $55-60, проте 12 жовтня підвищив ціновий діапазон розміщення до $66-77 за одиницю
Зараз акції компанії торгуються майже по $95. Це означає, що попит на цінні папери компанії перевищив очікування.
TechCrunch прогнозує, що капіталізація компанії в ході першого публічного розміщення може зрости до $11,3 млрд. прогноз і у Bloomberg за умови, що компанія продасть 10,4 млн акцій по $77 за штуку.
Кошти, що залучаються в рамках IPO, Gitlab планує направити на загальнокорпоративні цілі і використовувати як оборотний капітал. Основною метою IPO було підвищення впізнаваності компанії, а також виведення акцій на відкритий ринок, йдеться в проспекті IPO.
Нагадаємо, що компанія GitLab заснували вихідці з України-Валерій Сизов і Дмитро Запорожець в 2011 році. У 2013 році до них приєднався нідерландський підприємець Сід Сібранджі. Серед клієнтів компанії-Goldman Sachs, Nvidia, Ticketmaster, авіакомпанія Delta та інші. У GitLab віддалено працюють 1350 співробітників у більш ніж 65 країнах.
Компанія працює як оператор онлайн-платформи DevOps, що дозволяє її користувачам спільно працювати над проектами. Кількість клієнтів компанії — 3,6 тисяч, серед них Goldman Sachs, UBS, Nvidia і Thomson Reuters.
Компанія зафіксувала чистий збиток у розмірі $69 млн за шість місяців, що завершилися 31 Липня, при виручці в $108 млн. роком раніше її збиток склав $44 млн, виручка — $64 млн.
«Спроба перевести „Дію“ на комерційні принципи може стати помилкою». Чи потрібне «Дії» IPO
На початку тижня заступник міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб повідомив в інтерв’ю dev.ua про плани вивести ДП «Дія» на IPO протягом найближчих двох років.
До такої ідеї більшість хейтерів Мінцифри поставилися скептично. А дехто — взагалі нічного не зрозумів. dev.ua поспілкувалася з профільними експертами з питань залучення інвестицій та вияснив, що треба зробити «Дії», аби вийти на IPO, чи буде такий проєкт цікавий інвесторам, та, власне, які сценарії монетизації може мати ДП в перспективі.
Grammarly коштує втричі дорожче, ніж МХП Косюка, «Кернел» Веревського і Ferexpo Жеваго разом узяті. Як так вийшло?
Останні 2-3 роки стали для української стартап-спільноти бумом розвитку. По-перше, українці генерують тисячі ідей для стартапів, по-друге, кількість угод і успішно закритих раундів інвестицій після ковід-кризового затишшя стрімко зростає.
dev.ua з’ясовував, чому інвестиції в українські IT течуть рікою, і коли цей грошовий потік може вичерпатися.
just starting! all the best for that guys!