Наталя ХандусенкоГроші
30 червня 2023, 16:00
2023-06-30
Рада прийняла закон про скасування 2% єдиного податку для ФОПів
Верховна Рада ухвалила в цілому податковий законопроєкт № 8401, який, зокрема, передбачає скасування з 1 серпня єдиного податку у 2% та частково — мораторію на перевірки для підакцизних товарів (алкоголь, тютюн, паливо). Документ підтримали 239 нардепів.
Верховна Рада ухвалила в цілому податковий законопроєкт № 8401, який, зокрема, передбачає скасування з 1 серпня єдиного податку у 2% та частково — мораторію на перевірки для підакцизних товарів (алкоголь, тютюн, паливо). Документ підтримали 239 нардепів.
Нагадуємо, що сьогодні Комітет ВР із питань фінансів, податкової та митної політики вніс декілька правок до законопроєкту, який має скасувати пільги для бізнесу та повернути перевірки (№ 8401).
Як зауважив перший заступник голови податкового комітету ВР Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі, це важливе оновлення тексту.
Перша правка стосується перевірок: до документальних планових перевірок можуть бути включені виключно платники податків, які здійснюють діяльність у сфері: — виробництва та/або реалізації підакцизної продукції — організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес) — надають фінансові, платіжні послуги.
Друга правка стосується РРО: — звільняється від відповідальності за порушення вимог у сфері РРО, вчинені у період з 1 січня 2022 року до 1 жовтня 2023 року.
За словами Железняка, все інше залишається без змін. Тепер справа за Верховною Радою, яка незабаром має прийняти законопроєкт в цілому.
Проте, Железняк не впевнений, що ця редакція буде прийнятна для МВФ, тому що у цьому випадку Україна порушує одразу три пункти: — строк впровадження скасування 2% 1 серпня (а не 1 липня); — залишається для більшості субʼєктів мораторій на перевірки; — по факту впровадження РРО переноситься до 1 жовтня (а не 1 липня).
Ми вже писали, що 21 червня Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував парламенту проголосувати за урядовий законопроєкт, який має скасувати пільги для бізнесу та повернути перевірки (№ 8401).
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.