🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олексій ДзюбаІсторії
6 листопада 2023, 09:01
2023-11-06
450 штук на рік та 300 робочих місць. Репортаж із броварського заводу, який відкрили під час війни й де будинки збирають як Lego
Наприкінці жовтня у Броварах під Києвом відкрили завод Hutjet, на якому як Lego збирають нерухомість. «Я мрію, щоб будинки виїжджали з конвеєра, як колись автомобілі Форда», — каже засновник Hutjet Сергій Самусєв, який значний час займався будівництвом котеджів «під ключ» на Київщині, а останні роки зосередився саме на модульних будинках. Наш журналіст побував на виробництві. Розповідаємо та показуємо зсередини нове технологічне підприємство.
Пересуватися великою територією щодня пішки — непросто. Тому на Hutjet використовують для цього електросамокати.
У першому цеху заводу збирають безпосередньо каркаси. Це роблять фрагментарно: стіна, підлога, дах. Про це dev.ua під час прогулянки по підприємству розповів Євген Ульянов, головний технолог Hutjet. Перед тим отримують деревину, яку перевіряють на якість. У момент нашої зустрічі, робітники працювали із сосною, яка має відсоток вологи від 9 до 11. У планах — збудувати окремий цех для розпилювання та сушки деревини.
Для збірки використовують спеціально механізовані столи, в яких можна регулювати висоту та гідравліку.
Зі столів великогабаритні елементи потрапляють до зони 3D-збирання. Під час цього до полу прикріпляють спеціально візки для подальшого транспортування.
У другому цеху відбувається збірка електрики, вентиляції кондиціонування і т. п. Далі йдуть фасади, покрівля та установка скла. Після них займаються внутрішнім обробленням. Зазвичай це ДСП, каже Євген. Але за бажанням замовника, може бути вагонка, фанера тощо.
Щодо теплоізоляції, то всередині стін — базальтова вата 30-ї щільності. Також там міститься парабар'єр. «Волога всередину стіни не потрапляє, будинок є енергоефективним. Товщина стіни 150, 200, 250. Все залежить від того, для чого вам потрібен будинок. Також маємо перехресне утеплення», — пояснює співрозмовник.
Перед тим, як братися до роботи, видається проєкт на збірку (він же техзавдання). На заводі працює автоматизований балковий цех Weinmann, який видає по деталях конструкцію. Він коштує 14 млн грн. Працівники отримують специфікацію та креслення і починають збирати елементи.
Також на заводі є механічний цех для обробки відповідних виробів. Поруч з ним — меблевий цех, який найближчим часом доукомплектують станками. «Ми будемо самі виробляти меблі, хочемо максимально замкнути цикл», — каже Євген. У перспективі також планують швейний цех, де будуть відшивати штори та чохли до м’яких меблів.
На заводі працюють корпуси, де розміщуються проєктанти, відділ продажів. Є столова на 100 людей і дуже скоро добудують баню!
Наразі на Hutjet працює близько 60 фахівців. Під час 100% завантаженості планують залучити 170–200 фахівців, які будуть саме збирати модулі, каже Євген. Загалом підприємство розраховане на 300 робочих місць.
Види будинків
В основі роботи заводу Hutjet лежить концепція «рухома нерухомість». Будинки виготовляють за технологією Prefab, тобто зведення на основі готових житлових модулів. Площа житлового модуля становить від 45 м². На сьогодні в розробці перебувають 14 житлових серій по 5 моделей у кожній. Модулі однієї серії сумісні один з одним, а будинок може бути збільшений за потреби.
Ось приклади деяких моделей:
Model T. Площа 45–145 м². Може містити від 1 до 3 спалень і стільки ж сан вузлів. Опціонально всередині можуть бути сауна або хамам, гідромасажна ванна, крита тераса з зоною BBQ, модуль автономності, система Smart House, меблі, побутова техніка.
Family. Площа: 156 м². Спальні — від 1 до 4 та 2 сан вузли. Опціонально можуть бути: тераса з зоною BBQ, модуль автономності, система Smart House, меблі, побутова техніка та декорування «під ключ».
Sola. Площа: 70 м². Спальні зони — 2 та 1 сан вузол. Опціонально можуть бути: літня кухня з BBQ, вбудована тераса з маркізою, хамам, лаунж зона з джакузі на даху, меблі, побутова техніка та декорування — модуль автономності, система Smart House, металевий антивандальний фасад — інноваційна система самопогрузки-розгрузки на трейлер, з можливістю встановлення без фундаменту на непідготовлену ділянку.
Якщо є бажання у замовника, до будинку можна додати ряд технологій. Наприклад, можливість керувати будинком зі смартфона або за допомогою Apple Watch. Також сюди входить самокерована система вентиляції, розпізнавання наближення господаря за GPS, адаптивний кліматконтроль тощо.
Від моменту замовлення до повної збірки потрібно 1,5–2 місяці. Доставка Україною здійснюють за 48 годин, кажуть в компанії. За рік планують збирати 450–500 модулів. Будинок не потребує фундаменту та встановлюється на будь-якому рельєфі. Також його можна перевозити необмежену кількість разів. У компанії обіцяють довічну гарантію на будинок за умови обслуговування з її боку.
Відмінність від конкурентів
Чому обрали саме Бровари для будівництва заводу? У компанії називають декілька причин. Це зручні логістичні зв’язки з аеропортом «Бориспіль» (не працює під час повномасштабної війни — ред.) та містом Києвом. Крім того, відзначають активний розвиток місцевості, який видимий у зростанні кількості житла. Ще одна причина — доступність житла для співробітників з інших міст, оскільки житлові квартали розташовані за 15 хвилин їзди від заводу.
У Hutjet відмовилися коментувати, скільки коштувало будівництво заводу. Кажуть, що фінансові питання під час війни недоречні.
Щодо цін на будинки, то вона перебуває в діапазоні від $1000/м² (готовий будинок з оздобленням) до $1700/м² (повністю готовий до життя, з оздобленням, технікою, меблями, текстилем тощо).
Хто цільова аудиторія? За словами Сергія Самусєва, вона дуже широка. Це насамперед пов’язано з кількістю серій у розробці, яка здатна охопити майже весь запит по котеджному будівництву.
Щодо відмінності від конкурентів, в Hutjet кажуть так: повне створення будинку на заводі і він готовий їде та встановлюється на ділянку.