💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Олександр КузьменкоGameDev
17 жовтня 2023, 12:12
2023-10-17
Activision підняли ціни на свої ігри в Україні на 30%. Найбільше подорожчання зачепило проєкти серії Call of Duty
Видавець Activision, найвідоміший за серією ігор Call of Duty, підняв ціни на свої ігри в деяких регіонах. Здорожчання торкнулося й України, де ціна на платний контент компанії зросла від 10% до 30% відсотків.
Схоже, що компанія вирішила оновити регіональні ціни для своїх давніших ігор. У проєктів, які виходили за останні кілька років, такі як Call of Duty: Black Ops Cold War та трилогія Call of Duty: Modern Warfare ціна не змінилася.
А от в старіших проєктів Activision ціни зросли від 400–700 грн до майже 1300, залежно від наповнення видання гри. Наприклад Call of Duty: Ghosts Complete Bundle, яка раніше коштувала 4824 грн, тепер обійдеться в 6107 грн, що на 27% вище.
Цікаво, що нові цінники подекуди вдвічі перевищують ті, які пропонує виставити компанія Valve у своєму магазині Steam для українського регіону. Так, за її рекомендаціями, Call of Duty: Infinite Warfare має коштувати 1125 грн для України, але Activision встановила ціну у 2035 грн.
Крім серії Call of Duty, подорожчання зачепило й інші ігри компанії. Наприклад ціна Sekiro: Shadows Die Twice від студії FromSoftware зросла з 1608 до 2035 грн.
Втім, як не дивно, могло бути й гірше. Activision також підняли ціни для регіонів з традиційно дешевими іграми — в Аргентині та Туреччині. І якщо для турецьких геймерів Call of Duty подорожчала на близько 1000% то для аргентинських гравців ціна злетіла ще далі в космос — майже на 2300%.
Водночас ціна для CIS-регіону (СНД) в доларах, до якого раніше Steam відносив й Україну, не змінилась й тепер є однією з найнижчих у світі. Наразі підняття цін від Activision обмежилося лише Steam, на PlayStation вони залишились без змін.
Краса та меланхолія кінця світу. За що світ полюбив The Last of Us?
2 вересня 2022 — дата виходу ремейку The Last of Us, який отримав назву The Last of Us Part I. Доцільність випуску повного ремейку, який робили з нуля для не настільки старої гри ще стоїть під питанням. Але заслуг першоджерела він не зменшує.
Адже 2013 року The Last of Us стала справжнім одкровенням для ігрової індустрії. Один із останніх ексклюзивів для PlayStation 3 остаточно вивів студію Naughty Dog у «вищу лігу», заодно продемонструвавши всьому світу, як можна робити ігри з акцентом на наратив. І на честь релізу рімейку ми вирішили згадати оригінал, який назавжди залишив слід у ігровій індустрії.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі