Англійська в освіті, на держслужбі, ТБ і практично скрізь. У Мінцифрі розповіли, як працюватиме новий законопроєкт
Якими будуть кроки до тотальної «англіїзації» країни.
Якими будуть кроки до тотальної «англіїзації» країни.
Якими будуть кроки до тотальної «англіїзації» країни.
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів у Telegram-каналі, як працюватиме новий законопроєкт щодо закріплення статусу англійської мови в Україні.
— «єПідтримка» для вивчення англійської. Кожен українець матиме можливість безоплатно підвищити рівень володіння мовою. Держава оплачуватиме спеціальні курси. Залучатимемо англомовних волонтерів у школи, проводитимемо розмовні клуби. Також запустимо окремий портал з безоплатними уроками та курсами. Робитимемо все, щоб кожен українець розмовляв англійською.
— Англійська мова стане обов’язковою у всій системі освіти — від дитячих садочків до університетів, від дошкільнят до науковців. Держава підтримуватиме професійний розвиток освітян і бажання покращувати свої знання з англійської мови.
— Державна служба змінюється докорінно. Україна відкрита для світу, тож чиновники говоритимуть англійською.
— Англомовні фільми та телепрограми транслюватимуться на телебаченні мовою оригіналу. Це одна з найкращих практик від інших країн.
— Інформація та оголошення щодо транспорту дублюватимуться англійською. Іноземцям відповідатимуть англійською, коли вони звертатимуться до довідкових служб на вокзалах, в аеропортах, річкових портах тощо.
«Володіння англійською мовою безпосередньо пов’язане з рівнем конкурентоспроможності та зарплатою на ринку праці для кожного громадянина», — підсумував міністр.
Нагадаємо, що 28-го червня президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт № 9432 «Про застосування англійської мови в Україні», яким передбачається офіційно закріпити статус англійської як однієї з мов міжнародного спілкування в нашій країні.