💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Марія БровінськаУвійти в ІТ
18 червня 2022, 09:35
2022-06-18
Навчись професії майбутнього вже сьогодні: 7 курсів з bigdata, Web 3.0, діджиталу та метавсесвіту + книги
Метавсесвіт, тотальний діджитал, Web 3.0 та інтернет речей вже зовсім поруч. Не секрет, що наше майбутнє — в цифрі, вмінні аналізувати великі обсяги даних і робити висновки, виходячи з виявлених трендів та знайдених тенденцій. dev.ua зібрав добірку курсів за професіями майбутнього, які навчать працювати з даними, розуміти бігдату і не лише.
У цьому курсі ви познайомитеся з використанням статистики та дизайном досліджень у біології. Після успішного завершення цього курсу ви зможете розробляти експериментальні, квазіекспериментальні та наглядові дослідження, які відповідатимуть нормативним вимогам; збирати, аналізувати та інтерпретувати дані з використанням відповідних статистичних інструментів. Ці навички використовуються в біостатистичних дослідженнях у галузі охорони здоров’я, а також в інших сферах, пов’язаних з біологією. Важливість наявності цих навичок визнається в секторах охорони здоров’я, пов’язаних з аналізом ефективності ліків та факторів ризику різних захворювань, ефективністю медичних втручань, а також із поясненням біологічних явищ.
На курсі ви дізнаєтеся, як переможці цифрової революції створили експоненційні бізнес-моделі, як «божевільні», такі як Ілон Маск та Стів Джобс, домагаються радикальних інновацій у продуктах, як компанії та уряди реалізують програми цифрової трансформації.
Зрозумієте, що таке саморуйнація за допомогою інноваційних конкурсів, таких як FNB Codefest, представлених у Harvard Business Review, цифрова конкурентоспроможність компаній, що надають фінансові послуги, та інші галузі.
Цей курс призначений для тих, хто погано знайомий з наукою про дані та хоче зрозуміти, чому настала ера великих даних. Він призначений для тих, хто хоче ознайомитися з термінологією та основними поняттями, що лежать в основі проблем, додатків та систем великих даних. Це для тих, хто хоче почати думати про те, наскільки великі дані можуть бути корисні в їхньому бізнесі або кар'єрі. У ньому представлено введення в одне з найпоширеніших середовищ, Hadoop, яке спростило і зробило більш доступним аналіз великих даних, збільшивши потенціал даних для перетворення нашого світу!
На курсі ви ознайомитеся з двома основними каталізаторами революції у обчислювальній науці: великими даними та штучним інтелектом. З більш ніж 99% всієї інформації в цифровому форматі і з 98% населення світу, що використовує цифрові технології, людство справляє вражаючий цифровий слід. Теоретично це дає безпрецедентні можливості для розуміння та формування суспільства. На практиці єдиний спосіб обробити цей інформаційний потік — це використовувати ті ж цифрові технології, що його виробили. Дані — це паливо, але машинне навчання — це двигун для отримання чудових нових знань з величезних обсягів даних.
Оскільки важлива частина цих даних стосується нас самих, використання алгоритмів для того, аби дізнатися про себе більше, природно призводить до етичних питань. Тому ми не можемо закінчити цей курс, не поговоривши також про етику досліджень і про деякі старі та нові напрямки, про які мають пам’ятати обчислювальні соціологи. Як практичні лабораторії, ви використовуватимете штучний інтелект IBM Watson для вилучення особистості людей з їх цифрових текстових слідів, і ви зазнаєте потужності та обмеження машинного навчання, самостійно навчаючи дві машини, що навчаються від Google.
Пристрої IoT (Інтернет речей) вже багато, але нові продукти, що включають модулі IoT, тепер є загальною тенденцією. Крім того, майже все вже підключено до хмари, і багато іншого буде в майбутньому. Звичайно, оскільки ця тенденція збережеться, в найближчому майбутньому майже всі пристрої включатимуть модулі IoT, які використовуватимуть збір даних датчиків та контроль/управління на основі хмар. Оскільки ми будемо жити у світі Інтернету речей, що підтримується хмарами, знання основних технологій та платформ Інтернету речей та хмар дозволить вам з інструментами стати справжнім лідером у майбутньому світі продуктів та бізнесу.
В цьому курсі представлені найсучасніші IoT, бездротові мережі та хмарні технології (для отримання детальної інформації про мобільний зв’язок від 1G до 5G, а також про технології смартфонів та інтелектуальних пристроїв, будь ласка, пройдіть курс «Розумні пристрої та нові мобільні технології»). Цей курс закінчується проєктами, які вчать, як аналізувати бездротові мережі Bluetooth та W-Fi, а також налаштовувати та використовувати віртуальний комп’ютер EC2 (Elastic Compute Cloud) у AWS (Amazon Web Service), який є найпотужнішою та найпопулярнішою хмарною технологією у світі.
Люди люблять інвестувати, і це було популярно протягом поколінь: хтось інвестує у золото, хтось у срібло, і лише деякі з нас розглядають нерухомість як чудове місце для інвестування своїх часток. Але інвестування може бути веселим легким, і вам не потрібні тисячі та мільйони доларів, щоб мати відмінний диверсифікований портфель.
Ви можете бути чудовим інвестором і вкласти лише кілька доларів. У цьому курсі ви дізнаєтеся про процес інвестування в майбутнє, майбутнє Інтернету, відомого як Web 3.0.
Ви дізнаєтеся про численні інструменти управління персоналом та їх використання у штучному інтелекті, а також про інструменти штучного інтелекту, що базуються на продажах, які можуть допомогти вам укласти угоду. Ви також познайомитеся з віртуальними чат-ботами, які виглядають як люди та виконують за вас всю роботу з автоматизації та підтримки у будь-якій галузі, в якій ви працюєте. Розгляньте конкретний приклад компанії, яка використовує роботів-людей як секретарів для звільнення завдань для справжніх співробітників. Ви також дізнаєтеся про інструмент бізнес-консультанта на базі штучного інтелекту, який може дати цінні пропозиції для аналітики, якщо на це пішло.
У книзі-бестселлері Мічіо Кайку розглядає найцікавіший і найскладніший об'єкт у відомому Всесвіті — людський мозок. Книга «Майбутнє розуму» — це науково-правдива та захоплююча розповідь про неймовірні дослідження, які сьогодні ведуться у різних куточках світу та ґрунтуються на новітніх досягненнях нейробіології та фізики.
Автор книги «Невідворотне» Кевін Келлі вибрав 12 найвпливовіших (на його думку) сучасних технологій та проаналізував, як вони вплинуть на наше життя у найближчі 30 років. Він зробив сміливі припущення щодо нашого майбутнього. Автор і раніше робив прогнози розвитку технологій, і дещо здійснилося. Книжка викликала дуже суперечливі думки. Одні вважають, що Келлі дуже оптимістично дивиться використання цих технологічних тенденцій у майбутньому. Вони побоюються повного контролю за особистістю з боку держави, втрати робочих місць через впровадження роботів. Адже все, від кількості їжі за добу до кількості зітхань, які ви зробили протягом дня, може і буде відстежуватися. І ця інформація буде доступною.
Настає нова ера — час штучного інтелекту, що створює амбітні виклики для бізнесу. Компанії, сердечником яких стали масиви даних, аналітика та алгоритми машинного навчання, вириваються вперед і нівелюють традиційні проблеми, що стримують зростання. Від Airbnb до Ant Financial, від Microsoft до Amazon — дослідження доводять, що процеси, засновані на штучному інтелекті, сприяють небаченому масштабуванню та подоланню міжгалузевих кордонів. З книги ви дізнаєтеся про зіткнення архітектур традиційних та цифрових компаній, нові виклики для керівників та ризики змін бізнес-моделей на основі AI.
Страх, що технології залишать людей без роботи, є дуже давнім. Але жоден з етапів прогресу поки що не викликав цього. Машини взяли на себе частину завдань, проте постійно з’являлися нові ніші, а людям залишалися найскладніші й інтелектуальні завдання. Однак що станеться, коли штучний інтелект глибше проникне в наше життя? Адже тепер технології захоплюють одну із ключових сфер людської діяльності — ухвалення рішень. Автори цієї книги запевняють: не варто бути песимістом. Зрештою, тільки люди можуть надихати інших людей, здатні проявляти чуйність, наповнювати справи пристрастю, настроєм та веселощами.
Ми живемо в епоху алгоритмів. Рішення, що впливають на наше життя, все частіше приймаються не людьми, тому що їх визначають математичні моделі. Це має забезпечити справедливість рішень, оскільки кожного судять за одними й тими самими правилами, і упередженість зводять нанівець. Проте Кейт О’Ніл розкриває у книзі інший бік Big Data та математичні алгоритми прийняття рішень. Моделі, що застосовуються нині, є непрозорими, нерегульованими та безперечними, навіть якщо вони очевидно помиляються.
NFT-токени: тренд, що пішов, чи у них все-таки є майбутнє?
Майже кожні півроку на крипторинку піднімається нова хвиля хайпа. У другій половині 2020-го в тренді були децентралізовані фінанси (DeFi), а на початку 2021-го — невзаємозамінні токени (NFT): художники заробляли мільйони на віртуальних картинах, герої мемів продавали свої фото за нечувані суми грошей, а найбільші були на аукціоні. Світ збожеволів, але чи буде він божеволіти і далі?