Стас ЮрасовГаряченьке
25 січня 2023, 16:21
2023-01-25
Booknet.ua продав 353 000 електронних книг за рік і виплатив 10 млн грн їхнім авторам
Український книжковий сервіс Booknet.ua за 2022 рік продав 353 000 електронних книг. Це майже в три рази більше показника попереднього року — 133 000 книг. Про це йдеться у повідомленні сервісу.
Український книжковий сервіс Booknet.ua за 2022 рік продав 353 000 електронних книг. Це майже в три рази більше показника попереднього року — 133 000 книг. Про це йдеться у повідомленні сервісу.
Кількість унікальних користувачів «Букнету» за рік зросла більш ніж у 2.5 рази за рік і на грудень 2022 року становила 570 000 на місяць.
Booknet.ua виплатив майже 10 млн гривень авторам за 2022 рік, що втричі більше, ніж за 2021 рік. План на 2023 рік — 25 млн гривень виплат.
Багато авторів весною 2022 робили свої платні книги безплатними, щоб підтримати читачів у перші місяці масованого наступу росії.
На думку керівників «Букнету», на зростання літературного самвидаву вплинули два фактори.
Відмова українців від російської художньої літератури.
«Букнет» почав активно вкладати кошти в популяризацію читання електронних книг саме українською мовою. Тобто в авторів, які пишуть українською почала рости аудиторія. Так, більше читають, бо з’явилось що читати, і більше пишуть, тому що є для кого писати, є читач.
Це особливо було важливо з огляду на проблеми традиційних видавництв, які з’явилися з загостренням війни й повномасштабним вторгненням росії у лютому. Обстріли типографій, книжкові склади видавництв і мереж магазинів, які потрапили в березні в зону бойових дій під Харковом і Києвом.
«На „Амазон“ обсяг книжок, які продаються без видавця вже давно знаходиться на позначці близько 50% обороту сервісу від продажу електронних книг. Електронна книга не потребує полиць магазинів, складів і друкарень, тому твору в електронному вигляді доводиться витримувати потужнішу конкуренцію за увагу читача, порівняно з книжковою полицею звичайного магазину», — йдеться у повідомленні.
Крім того, у самвидава є потужна перевага для читача — контакт з автором. В епоху Youtube, соціальних мереж люди звикають, що автор ось тут поряд, тому вони активніше коментують книги, купують їх, підтримуючи автора фінансово. З потужного самвидаву вийдуть майбутні зірки, яких будуть перекладати за межами України. Залишилося створити масовий літературний ринок із сотнями й тисячами письменників популярної літератури.
«Для нас, як компанії, важливо що все більше наших комерційних авторів заробляють понад 20 000 грн на місяць. У грудні 2022 року таких авторів було вже шістнадцять. Не секрет, що масова художня література „на папері“ вже давно не годує переважну більшість авторів, а стала скоріше хобі з гонорарами у 5000–20 000 грн за книгу, а не за місяць. З 2023 року будемо орієнтуватись на показник 30 000 гривень, все ж таки інфляція існує», — заявив Сергій Грушко, співзасновник Booknet.ua.
Довідка
«Букнет» працює на ринку з 2018 року. Це електронна бібліотека та соціальна платформа одночасно. На сайті можна читати книги популярних жанрів онлайн, завантажувати їх на комп’ютер чи телефон, а також спілкуватися з авторами та іншими читачами. На сьогодні сервіс доступний українською, англійською та іспанською мовами.