💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Ігор Вишневський Увійти в ІТ
2 вересня 2024, 17:16
2024-09-02
Співзасновниця Mate academy розповіла, скільки коштує розвиток ІТ-школи в Польщі та Бразилії й чим вони відрізняються від України
Свого часу Mate academy вийшла на ринки Польщі та Бразилії, тож співзасновниця ІТ-школи Анна Апостол порівняла процес працевлаштування ІТ-спеціалістів у цих країнах та Україні.
«Складнощі в Польщі схожі на ті, що є в Україні, але найбільша з них — це час. Усе відбувається повільніше. Через це ми вкладаємо більше коштів і виконуємо більше операційної роботи. Наприклад, студентів потрібно довше навчати, адже вони важче адаптуються до складних дедлайнів. Під час працевлаштування процес також затягується: рекрутери відповідають повільніше, виникає багато нюансів із персональними даними та GDPR», — розповіла вона в інтерв’ю dev.ua.
Зі слів Анни Апостол, у Польщі складніше напряму надіслати резюме рекрутеру. Є і свої особливості на ринку праці.
«У Польщі багато мідлів, зокрема іммігрантів, які готові працювати за зарплату джунів. Це створює додаткову конкуренцію для джунів, адже їм доводиться змагатися і з мідлами», — зазначила Апостол.
Як стверджує співзасновниця Mate academy, якщо в Україні липень є найпродуктивнішим місяцем за кількістю оферів, то в Польщі влітку рекрутери у відпустках, і кількість вакансій і відгуків значно знижується.
«У Бразилії менталітет дуже схожий на український, можливо, через постійні кризи та труднощі, які вони переживають. Вони відкриті до співпраці, легко мотивуються. Ринок праці в Бразилії також подібний до українського. Важливо сказати, що в Польщі зарплати в IT і в інших галузях менше відрізняються, тому IT-сфера не настільки популярна», — додала вона.
Оскільки у Бразилії спостерігається висока інфляція, а зарплата в IT виплачується в доларах, то ця сфера в країні є престижною.
«Через це багато людей прагнуть працювати в IT і міжнародних компаніях, хоча спочатку ми рекомендуємо бразильцям усе ж працювати в локальних. Загалом ситуація в Бразилії розвивається в позитивному напрямку: ми запускаємо нові курси й бачимо потрібну нашій юніт-економіці позитивну динаміку», — пояснила Анна Апостол.
Водночас саме український юніт нині генерує найбільше прибутку. За оцінками співзасновниці ІТ-школи, для розвитку одного напрямку в іншій країні потрібно від $100 000.
«Наразі ми не плануємо залучати інвестиції, головним чином через те, що хочемо диверсифікувати ризики й спочатку вивести Польщу та Бразилію на рівний для України рівень. Після цього ми розглянемо таку можливість», — анонсувала вона.
Нагадаємо, що співзасновниця EdTech стартапу Mate academy Анна Апостол розповіла також про зміни, що відбулися на IT-ринку й у галузі IT-освіти під час війни.
112 відгуків на вакансії, $100 за тестове та робота мрії. Історія моделі з Луцька, яка об'їздила півсвіту, через пандемію змінила плани й тепер навчає IT інших
Надя Адамович — у минулому успішна модель. Та через пандемію зірвався контракт на роботу до Китаю, тому Надія змушена була працювати таргетологом, сушисткою, а згодом вирішила піти в IT. Нині дівчина — UI/UX Designer, заочно навчається на факультеті міжнародно-економічних відносин у Луцькому політехнічному інституті та працює ментором у Mate academy. Розповідаємо її історію, що надихає.
Від перекладача у шлюбній агенції та біч-боя до strong junior джавіста. Історія айтішника, який пройшов 12 співбесід і зміг увійти в IT під час війни
Практикувати англійську в шлюбній агенції та бігати гарячим піском як біч-бой довелося 22-річному студенту Одеської політехніки перед тим, як здійснити свою мрію й отримати роботу в IT. Історія Миколи Воронова чергового разу доводить, що досягти бажаного можливо навіть у найскладніші часи. Попри війну та невизначеність, йому вдалося отримати довгоочікувану роботу. І от він уже п’ять місяців як айтівець. Щоправда, за словами хлопця, він не отримував відмов і самостійно обирав свого роботодавця, здолавши 12 співбесід. Розповідаємо історію Миколи.
З корабля в IT. Колишній моряк змінив море на затишний офіс в центрі Києва й тепер тестує сайти та допомагає іншим входити в IT
28-річний Юрій Швороб — колишній моряк. Утомившись від моря за сім років мореплавства, він вирішив змінити своє життя та світчнутися в IT. Зміна роду діяльності Юрія збіглася з повномасштабним вторгненням росії в Україну. У лютому хлопець став айтішником, отримавши спеціалізацію QA Engineer. Та він настільки сподобався викладачам Mate academy, яку закінчив, що його запросили працювати тут ментором. Своєю історією перевтілення з моряка в айтішника Швороб поділився з dev.ua.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі