🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Вікторія ГорбікТаке життя
30 березня 2025, 12:02
2025-03-30
В Держспецзвʼязку повідомили, що дефіцит професійних кібербезпеківців в Україні може сягнути 100 000 фахівців. Де планують шукати фахівців
Голова Держспецзв’язку Олександр Потій під час презентації діяльності установи в рамках зустрічі з членами Американсько-Української Ділової Ради (U.S.-Ukraine Business Council — USUBC), неурядовою бізнесовою та торговельною асоціацією зі штаб-квартирою у Вашингтоні, повідомив про розвиток системи кібербезпеки під час державно-приватного партнерства.
Голова Держспецзв’язку Олександр Потій під час презентації діяльності установи в рамках зустрічі з членами Американсько-Української Ділової Ради (U.S.-Ukraine Business Council — USUBC), неурядовою бізнесовою та торговельною асоціацією зі штаб-квартирою у Вашингтоні, повідомив про розвиток системи кібербезпеки під час державно-приватного партнерства.
«Дефіцит професійних кадрів, які опікуються питанням захисту інформації та кіберзахисту в Україні, за різними підрахунками може сягати ста тисяч осіб», — заявив очільник Держспецзв’язку. При цьому він підкреслив проблему, яка базується на тому, що хоча українські ВИШі щороку випускають й тисячі фахівців, однак вони не мають професійних сертифікатів, тому ніхто не може підтвердити їхній кваліфікаційний рівень.
Олександр Потій також повідомив про розвиток системи центрів кіберзахисту, які мають об’єднати в єдину мережу як відповідні державні установи, так і приватні команди реагування на комп’ютерні інциденти та оперативні центри реагування на кіберінциденти. А також зауважив, що планується розширення можливостей з надання послуг із захисту та збереження інформації, формування професійної спільноти.
Наразі в Україні діє єдиний «Кваліфікаційний центр інформаційних технологій та кібербезпеки». Однак, за словами представника Держспецзв’язку, для повноцінного забезпечення оцінювання рівня знань фахівців потрібна мережа таких центрів по всій країні. І мова йде не лише про державні установи, а й про розвиток приватних структур у сфері кібербезпеки. Тож в Держспецзв’язку закликають бізнес долучитися до цього процесу, отримати акредитацію та надавати послуги з професійної сертифікації фахівців, а також ставати частиною державної системи у сфері захисту кіберпростору.
«Ми прагнемо, щоб не лише державні інституції створювали такі команди і центри. Для забезпечення кіберстійкості всієї держави необхідно, щоб була захищена кожна ланка, щоб бізнес також долучався до цього процесу. Держспецзв’язку як регулятор у цій сфері готова надавати максимальну підтримку та координацію як державним установам, так і приватним компаніям», — підкреслив Олександр Потій.
Своєю чергою заступник Голови Держспецзв’язку Володимир Трофименко також звернув увагу на стурбованість партнерів з різних країн через можливість розширення різновекторних загроз на інші країни, передусім європейські.
«Ми довели справу по ІТ до підозри керівництву Держспецзвʼязку, яке в цей же день поспіхом звільнили». Детектив НАБУ звільнився через небажання колег розслідувати корупцію на закупівлях «Армії дронів»
Підключай Megogo зі знижками за акційними тарифами.
Як ламають відео-ігри та викладають їхні піратські копії? Розповідає програміст
Що, юний хакер, тобі цікаво, які ігри ще досі не крякнули? Тоді мерщій читай цю статтю. Нижче ми розглянемо, які технології використовуються для захисту ігор від злому. Також не пройдемо повз рекордсменів. Дізнаємося про рекордний час, за який вдалося зламати гру. Та розглянемо справжніх «міцних горішків».