Наталя ХандусенкоГроші
26 жовтня 2023, 14:46
2023-10-26
Хакер з України допомагав російській мафії відмивати гроші через криптовалюту
В Іспанії завершилося розслідування у справі українського хакера Дениса Токаренка, більш відомого як Денис Катана. Програміста звинувачують у допомозі з відмиванням коштів через біткоїни для російського злочинного угруповання.
В Іспанії завершилося розслідування у справі українського хакера Дениса Токаренка, більш відомого як Денис Катана. Програміста звинувачують у допомозі з відмиванням коштів через біткоїни для російського злочинного угруповання.
Згідно з матеріалами справи, злочинний синдикат діяв у південно-східній іспанській провінції Аліканте. Один із його членів — Максим Хакімов — завербував Катану, щоб той консультував їх із питань купівлі біткоїнів і способів приховування незаконних прибутків, пише No Worries з посиланням на видання De Valencia.
Іспанський суд повідомив, що хакер рекомендував росіянам використовувати цифрові активи через «відсутність державного контролю».
Денис Катана народився в Україні, з 2014 року проживав в Іспанії. Уперше його затримали у 2018 році за обвинуваченням у зараженні банкоматів по всьому світу шкідливим ПЗ для автоматичної видачі готівки. Гроші на місцях забирали «мули», які відмивали їх, зокрема, через біткоїни.
Уже тоді Катана був знайомий із Хакімовим, який через свого адвоката передавав кіберзлочинцю кошти за ґрати, а також пропонував найняти кілерів, щоб розібратися з його боргами.
На криптовалютних гаманцях Катани загалом зберігаються понад 15 000 BTC. Однак суддя в межах розгляду справи згадав тільки один із них із балансом 5000 BTC (55 млн євро на момент здійснення злочинних операцій).
«Росіяни завжди хочуть когось трахнути». Микита Книш розповів FT, як українські хакери видавали себе за дівчат, зламували камери відеоспостереження та россайти заради перемоги
Видання Financial Times опублікувало статтю про роботу українських хакерів у війні проти рф, засновану на розмові з українським білим хакером Микитою Книшем. Він, як і сотні інших хакерів, допомагає боротися із російськими загарбниками в кіберпросторі. Наводимо адаптований переклад матеріалу.
Криптозима в дії, або трильйони доларів на вітер. 7 висновків про те, що відбувається на крипторинку
Криптозима змусила колись квітучі фірми оголошувати про банкрутство, а інвесторів нервово розпродавати криптоактиви. Forbes розібрав, які наслідки можуть мати такі розпродажі, вартістю в трильйони доларів. Публікуємо сім найцікавіших висновків.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі