Олександр КузьменкоГаряченьке
21 вересня 2023, 14:17
2023-09-21
Джордж Мартін та інші письменники подали до суду на розробників ChatGPT. У позові Мартіна фігурує розробник, який «написав» продовження його книжок за допомогою ШІ
Кілька письменників, включно з Джона Грішемом («Фірма») та Джорджем Мартіном («Гра престолів»), судяться з OpenAI через її чатбота ChatGPT. Вони вважають, що компанія без відома використала їхні твори для навчання свого ШІ.
Кілька письменників, включно з Джона Грішемом («Фірма») та Джорджем Мартіном («Гра престолів»), судяться з OpenAI через її чатбота ChatGPT. Вони вважають, що компанія без відома використала їхні твори для навчання свого ШІ.
У позові, поданому у вівторок до Окружного суду Південного округу Нью-Йорка, стверджується, що відповідно до Закону про авторське право 1976 року, OpenAI порушила зареєстровані авторські права на вигадані твори. Про це пише Axios. Позов був поданий спільно з Гільдією авторів і включає відповідачів Джонатана Франзена, Джорджа Сондерса, Джоді Пікоулт та інших.
Зазначається, що законів, спеціально присвячених ШІ, ще немає, що ускладнює питання про те, чи мають ШІ-компанії права на використання даних, на основі яких навчаються їхні системи, і чи можна захищати авторські права на результати їхньої роботи.
Письменники стверджують, що OpenAI копіює їхні роботи без дозволу та належних виплат, а потім вбудовує захищені авторським правом роботи у свої алгоритми, призначені для видачі текстових відповідей на запити користувачів, схожих на людські.
«Ці алгоритми лежать в основі масштабного комерційного підприємства. І в основі цих алгоритмів лежить систематична крадіжка в масовому масштабі», — йдеться в позові.
На думку письменників, OpenAI робить їх «мимовільними співучасниками власної заміни». Автори вимагають постійної судової заборони та відшкодування збитків для покриття втрачених ліцензійних платежів.
Представник OpenAI заявив, що в компанії поважають права письменників та авторів і вважають, що вони «повинні отримувати вигоду від технології ШІ».
«Ми ведемо продуктивні розмови з багатьма авторами по всьому світу, включно з Гільдією авторів, і працюємо разом, щоби зрозуміти й обговорити їхні побоювання з приводу ШІ», — вказано в коментарі OpenAI
У компанії «сповнені оптимізму» щодо продовження пошуків взаємовигідних шляхів для спільної роботи. На її думку, це допоможе людям «використовувати нові технології в багатій екосистемі контенту».
Цікаво, що в судовому позові Джорджа Мартіна згадується розробник Ліам Свейн, який згенерував довгоочікуване продовження саги «Пісня Льоду та Полум’я» і виклав його на GitHub. Він видалив його після згадки в позові до OpenAI.
«Основ’яненко – це за*бісь, чому ми про це не говоримо?» Як айтішниця львівської Impressit перекладає книги, веде літературний подкаст та закохує в свою пристрасть інших
Ольга Кендзіор — Content Manager львівської IT-компанії Impressit. Справжня пристрасть дівчини поза роботою — література. Вона перекладає книги з англійської, а з квітня веде подкаст «я включив не той подкаст», в якому разом з друзями розбирає неочевидну класичну та сучасну українську прозу. Ми зв’язалися з Ольгою та поговорили про читання під час війни, заробіток на подкастах та різницю між російською та українською літературою.