🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Олександр КузьменкоВійна
23 травня 2024, 17:15
2024-05-23
Розробники бойової системи DELTA розповіли про екосистему своїх продуктів
Розробники DELТА презентували бойову систему на ІТ-конференції DOU Day 2024. Представники Центру інновацій Міністерства оборони майор Артем Мартиненко та майор Сергій Загрійчук розповіли про виклики в роботі й екосистему продуктів DELTA.
Розробники DELТА презентували бойову систему на ІТ-конференції DOU Day 2024. Представники Центру інновацій Міністерства оборони майор Артем Мартиненко та майор Сергій Загрійчук розповіли про виклики в роботі й екосистему продуктів DELTA.
Про DELTA
Це платформа із ситуаційної обізнаності, яку створив Центр інновацій і розвитку оборонних технологій Міністерства оборони України. Вона збирає дані з різних джерел. Це й розвідка безпілотників, знімки супутників, радіоперехоплення, дані НАТО.
Система дає змогу бачити поле бою в режимі реального часу, обмінюватися інформацією в межах підрозділу, бригади, угруповання, а за потреби — й із союзниками. У ній міститься інформація про противника від аеророзвідки, супутників, безпілотників, стаціонарних камер, радарів, чат-ботів тощо.
За словами розробників, серед викликів, що постали перед DELTA з початком повномасштабного вторгнення, — переїзд в хмарні ресурси через фізичні знищення дата-центрів росіянами, масштабування системи та протистояння найбільшим кібератакам.
«Ми пропагуємо екосистемний підхід до використання IT-рішень в армії. Ми розбудовуємо інтеграційну платформу, яка дозволить використовувати всі інструменти для швидкого знищення ворога — від його виявлення до ураження, а також планування використання власних сил», — наголосив майор Центру інновацій Артем Мартиненко.
Розробники розповіли про екосистему продуктів DELTA та останні інноваційні сервіси, які оцифровують стандарти НАТО для планування операцій. Окремий інтерес викликала технологія DroneID — інтеграція вітчизняних дронів в систему.
Це технологія, що підсилить систему ситуаційної обізнаності й впровадить розпізнавання дронів («свій — чужий») для системи керування боєм DELTA. Вона дозволить запобігати дружньому вогню по дронах та краще аналізувати їхнє використання по ворожих цілях. За словами очільника Міницифри Михайла Федорова, DroneID «унікальним прикладом співпраці військових із цивільними по треку технологій в армії»
Заступниця Міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко говорить, що екосистема продуктів DELTA постійно розширюється та дає все більше функціоналу для українських військових.
«Залучення цивільної ІТ-спільноти до розробок військового середовища вкрай необхідне — ми маємо рухатися разом. Цікавість до українських продуктів та долучення до їх створення — результат, якого ми прагнемо. DELTA змінює правила гри у цій війні», — заявила Черногоренко.
В ЗСУ називають DELTA «гуглом у світі армії». «Наші партнери лише пропрацьовують подібні методології. Інформація у системі не видаляється, завдяки цьому ми можемо використовувати історичні дані для аналізу бойових дій», — розповіла Єлизавета Бойко, майор Центру інновацій Міноборони та начальниця одного з відділів розробки системи.
«Щойно прийде нове західне озброєння, ми максимально швидко зможемо інтегрувати дані». Розробники DELTA розповіли, як відбувається тестування IT-системи для F-16
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
Тайвань передав Україні 800 БПЛА Revolver 860 Armed VTOL. Які ще безпілотники отримали захисники від західних партнерів і як вони працюють
Тайвань передав Україні 800 БПЛА Revolver 860 Armed VTOL, про це повідомляє видання Bild. Дрон-бомбардувальник ближнього радіусу може нести до восьми 60-мм артилерійських мін і наводитися на ціль із високою точністю, скидаючи їх один за одним. Раніше ми розповідали, які дрони вже є на озброєнні ЗСУ. Нагадуємо про це знову.