Промо на dev.uaГроші
5 листопада 2024, 10:00
2024-11-05
ЕЦП (КЕП) в кишені – Dubidoc виводить підписання документів на новий рівень
Влітку 2024 року команда Checkbox випустила новий продукт на ринку електронного документообміну — сервіс Dubidoc. Він призначений для швидкого та зручного підписання й обміну документами.
Нещодавно сервіс отримав унікальну функцію — можливість підписати документ через ЕЦП/КЕП, який зберігається на смартфоні користувача.
Ми поспілкувалися з Олександром Смірновим — Product Manager у Dubidoc, щоб дізнатися, чому дане рішення унікальне і наскільки новий функціонал є корисним та затребуваним для ІТ-компаній.
Як виникла ідея створити функціонал ЕЦП (КЕП) на мобільному пристрої?
Ідея виникла досить органічно. Відгуки наших клієнтів підтвердили, що існуючі рішення мали прогалини і недостатню мобільність.
Наприклад, керівник/директор має терміново підписати документ, але на зустрічі незручно діставати ноутбук і випадати з контексту. А наше рішення дозволяє підписати документ навіть на червоному сигналі світлофора. Звісно, на дорозі так робити не треба, але уявіть, наскільки це зручно.
Ми швидко відреагували на запити клієнтів і почали працювати над розширенням функціоналу ЕЦП (КЕП) для смартфонів.
Спочатку мобільна версія Dubidoc дозволяла підписати документи тільки через «Дія.Підпис». Але недоліком такого підходу є посередник у вигляді стороннього застосунку: додаткова авторизація, необхідність встановлювати «Дію» та генерувати ключі там — навіщо користувачу інші додатки, коли в нього вже є згенеровані ключі?
Ми не побачили, щоби хтось на українському ринку дав на це запитання відповідь в мобільному форматі, тому і взялися власноруч.
Ринок електронного підпису має достатньо рішень. В чому унікальність вашого функціоналу?
Ми — перші, хто якісно переніс електронний підпис прямо у смартфон, як з точки зору зручності, так і безпеки. Накладання підпису на документ перетворилося на зручні та всім знайомі PIN-код та біометрику — Touch ID та Face ID. А безпеку паролів та ключів ЕЦП забезпечує бібліотека ІІТ, Apple Keychain, Android KeyStore та супутні криптографічні інструменти.
Стів Джобс не придумав телефон — він зробив його кращим і тим самим змінив галузь. Так само і ми з ЕЦП (КЕП) у застосунку.
Коли е-підпис знаходиться прямо на вашому девайсі, це знімає незручності проміжної ланки, коли вам додатково треба пройти авторизацію в Дії, SmartID тощо. Ви впевнені, що зможете підписати документ будь-де та будь-коли, бо все необхідне вже є у смартфоні — вам потрібен лише наш застосунок та інтернет.
Для кого сервіс буде корисний?
Всім! А особливо тим, кому треба підписати щось «на ходу»: під час наради, в дорозі, у сховищі, на прогулянці — коли ви зайняті, а під рукою немає нічого, крім смартфона.
Юристи, бухгалтери, фінансисти, підприємці, директори, фрілансери, ІТ-фахівці тощо — документи на підпис є всюди, а щоб їх підписати, є Dubidoc.
Для ІТ: які були виклики для розробників у реалізації?
Наш головний виклик — зробити максимально крутий користувацький досвід; цією філософією живе вся наша команда. Щоб юзери змогли ставити електронний підпис у смартфоні легко та швидко, використовуючи всього один сервіс.
Також важливим завданням було знайти баланс між безпекою та зручністю. Dubidoc використовує Android Keystore для безпечного зберігання паролів до ключів ЕЦП на андроіді, а для iOS — Apple Keychain. Ці ключі ізольовані в захищеному середовищі пристрою і доступні лише після успішної автентифікації користувача за допомогою біометрії або PIN-коду. Це гарантує максимальний захист ключів від несанкціонованого доступу.
ІТ-спеціалісти підписують NDA, NCA, NSA, гіг-контракти, договори, пов’язані з ФОП — Dubidoc є надійним помічником, який значно спрощує підписання та обмін документами.