Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Олександр КузьменкоГаряченьке
26 липня 2024, 14:25
2024-07-26
Держспецзв'язку попередила про шахраїв, які створили імітацію сайту UKR.NET
Команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA розповіла про хакерське угруповування, яке заманює користувачів на сайт, що імітує новинний та поштовий сервіс UKR.NET.
Команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA розповіла про хакерське угруповування, яке заманює користувачів на сайт, що імітує новинний та поштовий сервіс UKR.NET.
Угрупування UAC-0102 протягом липня 2024 року розповсюджує електронні лист із вкладеннями архівів, що містять HTML-файл. Відкриття цього файлу перенаправляє користувача на вебресурс, який імітує вебсторінку сервісу UKR.NET.
«Використання публічних поштових сервісів, поряд з корпоративними електронними поштовими скриньками, є доволі розповсюдженою практикою серед працівників державних органів, військовослужбовців, а також співробітників інших українських підприємств та організацій», — пояснюють кіберфахівці.
Приклад ланцюга ураження. Зображення: CERT-UA
Вони попереджають, що якщо на фейковому UKR.NET ввести логін та пароль, то ці дані будуть відправлені зловмисникам, а на комп’ютер жертв, у якості приманки, буде завантажено документ.
Нещодавно CERT-UA розповіли про кібератаку злочинного угруповання UAC-0063 (яке має відношення до збройних сил рф) на одну з українських науково-дослідних установ.
«Росіяни завжди хочуть когось трахнути». Микита Книш розповів FT, як українські хакери видавали себе за дівчат, зламували камери відеоспостереження та россайти заради перемоги
Видання Financial Times опублікувало статтю про роботу українських хакерів у війні проти рф, засновану на розмові з українським білим хакером Микитою Книшем. Він, як і сотні інших хакерів, допомагає боротися із російськими загарбниками в кіберпросторі. Наводимо адаптований переклад матеріалу.
Як ламають відео-ігри та викладають їхні піратські копії? Розповідає програміст
Що, юний хакер, тобі цікаво, які ігри ще досі не крякнули? Тоді мерщій читай цю статтю. Нижче ми розглянемо, які технології використовуються для захисту ігор від злому. Також не пройдемо повз рекордсменів. Дізнаємося про рекордний час, за який вдалося зламати гру. Та розглянемо справжніх «міцних горішків».