Наталя ХандусенкоГроші
31 серпня 2023, 18:52
2023-08-31
Венчурний фонд Geek Ventures за день отримав місячну норму пітчів — 500. Кому віддадуть перевагу
Венчурний фонд з українським корінням Geek Ventures, який планує інвестувати $23 млн, за добу отримав 500 заявок від стартапів — це зазвичай місячна норма. Менше ніж 1% з них мають шанси отримати гроші.
Венчурний фонд з українським корінням Geek Ventures, який планує інвестувати $23 млн, за добу отримав 500 заявок від стартапів — це зазвичай місячна норма. Менше ніж 1% з них мають шанси отримати гроші.
GEEK Ventures заснували серійний підприємець і бізнес-ангел Ігор Маханьок та український стартапер Вадим Роговський. Партнери вже інвестували у 35 стартапів, з них щонайменше девʼять — засновані українцями.
План — за півтора року вкластися ще у три десятки компаній. Головний критерій — фокус на американському ринку. Хоча переїжджати у США не обов’язково, пише Forbes.
Після новини про закриття фонду на $23 млн GEEK Ventures, було отримано 500 холодних пітчів від стартапів.
«Ми ніколи не отримували стільки пітчів за такий короткий час. Раніше до 300–500 заявок за місяць, а зараз — за кілька днів», — каже Роговський.
Поки важко сказати, яка кількість із заявок релевантна. Зараз проходить процес «відсіювання». Але частина не підходить під критерії відбору: фокус на американському ринку, на технології, фаундери-імігранти тощо. Зазвичай фонд інвестує у 0,5–1% стартапів.
За словами Роговського, найчастіше фонд інвестує $100 000–150 000: «Але коли це дуже рання стадія з низькою оцінкою, ми можемо зайти з невеликого чека на $50 000, щоб почати будувати відносини з фаундерами. А потім докласти ще через три-шість місяців».
Також роблять follow-on інвестиції до $1 млн. $3 млн, але $1 млн — це найреальніша історія, каже Роговський. «Є кілька стартапів, де ми вже щільно сидимо на понад $500 000. До мільйона ще не дійшли в жодному», додав він.
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)