Наталя ХандусенкоГроші
2 серпня 2023, 18:16
2023-08-02
Як український інвестиційний фонд SID Venture Partners допомагає розробникам стати засновниками
SID Venture Partners — це фонд, який створений айтівцями для айтівців, що інвестує в компанії з розробки програмного забезпечення на ранніх стадіях. Попри те, що ринок венчурного капіталу переживає непрості часи, фонд продовжує інвестувати українські стартапи.
SID Venture Partners — це фонд, який створений айтівцями для айтівців, що інвестує в компанії з розробки програмного забезпечення на ранніх стадіях. Попри те, що ринок венчурного капіталу переживає непрості часи, фонд продовжує інвестувати українські стартапи.
У всьому світі перші три місяці 2023 року виявилися важкими для індустрії венчурного капіталу з найнижчим фінансуванням за останні п’ять років. Попри це, у першому кварталі фонд інвестував у три нові компанії: InputSoft, HAIQU та Propertymate.
Дослідження AVentures Capital показує, що, попри війну, інвестиції в українські компанії на ранніх стадіях залишаються вищими за середній рівень. Але відбулося зниження кількості великих раундів.
Серед українських стартапів, які входять до інвестиційного портфеля SID Ventures Partners:
— HAIQU, який створює технології для підвищення ефективності квантових комп’ютерів, у червні цього року залучив $4 млн у рамках pre-seed раунду;
— Awesomic, що розробляє платформу для поєднання компаній з перевіреними дизайнерами, у березні залучив $800 000 фінансування,
— NewHomesMate, який допомагає знайти й придбати новобудови в США, у червні отримав інвестицій на суму $5,5 млн.
— LIKI24, маркетплейс для пошуку та доставлення ліків, збільшив частку свого бізнесу в ЄС до понад 15% після того, як закріпилася на своєму першому західноєвропейському ринку — в Італії.
А також фонд проінвестував Elai.io, Mindist.io, SPOKK, The Breakfast, Numo, Finmap, Datuum, The Credit Thing та інші українські стартапи.
Венчурний фонд SID Venture Partners заснували наприкінці 2021 року 12 генеральних партнерів, серед яких Дмитро Вартанян — Sigma Software, Ілля Полосухін — NEAR Protocol, Антон Вайсбурд — Datrics, Вероніка Корж — WOD Insight та інші.
Зазвичай середній чек інвестицій у стартап становить $300 000.
Як пояснив співзасновник фонду Дмитро Вартанян виданню tech.eu: «Ми інвестуємо в українських засновників, а не в українські компанії».
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.