😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Олександр КузьменкоГроші
18 лютого 2025, 12:43
2025-02-18
Google.org виділяє $15 млн університетами на освіту кібербезпеки з кібербезпеки — у списку є два українські виші
У Google.org оголосили, які університети отримають підтримку в рамках програми «Семінари з кібербезпеки». Серед них є 2 українські університети — Дрогобицький державний педагогічний університет і Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
У Google.org оголосили, які університети отримають підтримку в рамках програми «Семінари з кібербезпеки». Серед них є 2 українські університети — Дрогобицький державний педагогічний університет і Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
За даними Google, кількість кібератак у світі зросла на 44% у 2024 році, і майже половина малих та середніх підприємств у Європі зазнала кібератак протягом останніх двох років. Разом із тим, у Європі не вистачає 883000 фахівців із кібербезпеки.
Тому восени 2023 року було запущено програму «Семінари з кібербезпеки» від Google.org та виділено $15 млн на розширення доступу до освіти з кібербезпеки. Університети-учасники забезпечать тисячам студентів можливість отримати практичний досвід через стажування, наставництво від професіоналів із кібербезпеки та хакатони.
Серед 20 університетів, які беруть участь в програмі, є два українські. Це Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка та Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
У межах програми планується захистити від кібератак понад 3500 місцевих організацій у різних країнах. Університети також отримають ключі безпеки Titan і безплатне навчання з кібербезпеки.
«Подібно до фонду Cybersecurity Clinics Fund в США, ці семінари є взаємовигідними — університети посилюють кібербезпеку у своїх спільнотах і водночас готують нове покоління фахівців через практичний досвід роботи», — відзначають у Google.
Нагадаємо, що дослідники Microsoft Threat Intelligence Center виявили тривалу кампанію російських урядових хакерів, які використовують складну фішингову техніку для викрадення облікових записів Microsoft 365.
Раніше стало відомо, що група хакерів Sandworm, яка підпорядковується російським силовикам, атакує користувачів Windows в Україні за допомогою троянських програм-активаторів Microsoft Key Management Service (KMS) та фейкових оновлень Windows. Кіберексперти зазначають, що такий метод атаки росіяни обрали через широке використання піратського софту в Україні, навіть в держсекторі.
Як ламають відео-ігри та викладають їхні піратські копії? Розповідає програміст
Що, юний хакер, тобі цікаво, які ігри ще досі не крякнули? Тоді мерщій читай цю статтю. Нижче ми розглянемо, які технології використовуються для захисту ігор від злому. Також не пройдемо повз рекордсменів. Дізнаємося про рекордний час, за який вдалося зламати гру. Та розглянемо справжніх «міцних горішків».