Реформа не передбачатиме заборони для ФОП третьої групи чи ІТ-спеціалістів працювати з юрособами, розповів голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради Данило Гетманцев.
Він додав, що її мета — припинити масове ухиляння від сплати податків. Чиновник додав, якщо суспільство не сприйме такої ініціативи — все залишиться як було.
За його словами, щодо зменшення податків влада зараз обговорює 2 концепції. Перша — це можливість зменшення ставки доходу на податки фізичних осіб — скасування військового збору та об’єднання ЄСВ і ПДФО.
Друга концепція нібито полягає в тому, щоби просто зменшити ставку податку на доходи фізичних осіб у 2 рази.
За словами Гетманцева, зараз триває дискусія з Міністерством фінансів, яке «не цілком згодне з таким підходом». Мовляв, немає гарантії, що це дозволить вивести зарплати з тіні та потягне за собою додаткові ризики.
«Неможливо зменшити ставку податку вдвічі, до 10%, і залишити лазівку в 5% для зарплатних ФОП. Але припинити масове ухиляння від сплати податків ми маємо. Разом. Це має бути спільним рішенням та спільним консенсусом», — підсумував парламентар.
Зараз в Україні серед можновладців тривають дискусії щодо обмеження для ФОП 3 групи працювати з юрособами за договором. Це має зупинити практику оформлення співробітників як ФОП, а не як штатного працівника, що дозволяє ухилятися від податків. Поки що це лише ідея реформи.
Податки для ФОПів під час війни. Які є пільги та послаблення
На час військового стану Україна внесла зміни до податкового законодавства, щоб допомогти бізнесу продовжувати роботу в надскладних умовах. Ми зібрали головне, що потрібно знати про нові пільги, відстрочки та відповідальність за податки під час війни на сьогодні.