Нацбанк дозволив банкам продавати валюту по ринковому курсу. А покупка – за регульованим курсом. Що це означає для IT-спеціалістів
З 21 травня Нацбанк дозволив комерційним банкам продавати валюту по ринковому курсу. Раніше відповідний курс не мав відхилятися від офіційного більш ніж на 10%.
З 21 травня Нацбанк дозволив комерційним банкам продавати валюту по ринковому курсу. Раніше відповідний курс не мав відхилятися від офіційного більш ніж на 10%.
У повідомленні НБУ нічого не сказано про регулювання покупки валюти банками. Фактично вона все ще буде відбуватися за фіксованим курсом.
Наголосимо, що офіційний курс гривні до долара — 29,25 гривні за долар. А ринковий — 37.
Володимир Фльонц, Head Chef в Електронна Демократія та Software Architect в компанії Prozorro, підмітив, що різниця в курсі, яка з’явиться між продажем та купівлею валюти, може негативно вплинути на деякі групи українців.
«Ні, це стосується не тільки біженців, а ще волонтерів, які купують турнікети, каски, броніки, приціли закордоном — вони зможуть купити на третину менше, IT-шників які думали, що отримують доларову зарплатню, а насправді отримають гривневу по фіксованому курсу, і ще зачепить багато кого, далі по споживчому ланцюжку», — пише він.
Також НБУ скасував аналогічні обмеження на встановлення курсу продажу валюти, за яким банки списують з рахунків клієнтів кошти в гривні, якщо клієнти розраховуються гривневими картками за кордоном. Тобто списання також буде проходити за ринковим курсом.
update: Але сьогодні, 21 травня, Нацбанк випустив додаткове роз’яснення:
«Незмінними також залишаються обмеження на встановлення курсу банками в безготівковому сегменті валютного ринку. Банки й надалі мають проводити операції з купівлі-продажу безготівкової валюти з клієнтами за курсом, що перебуває в діапазоні, де нижня межа — офіційний курс, а верхня — офіційний курс +1%».
Це означає, що коли людина розраховується у безготівковій формі, наприклад, купує щось в інтернеті, то курс на покупку та продаж валюти буде регульованим.
Податки для ФОПів під час війни. Які є пільги та послаблення
На час військового стану Україна внесла зміни до податкового законодавства, щоб допомогти бізнесу продовжувати роботу в надскладних умовах. Ми зібрали головне, що потрібно знати про нові пільги, відстрочки та відповідальність за податки під час війни на сьогодні.