💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Олександр КузьменкоГроші
6 травня 2024, 13:08
2024-05-06
«Стартовий майданчик» Марка Цукерберга та «Шепіт» Еріка Шмідта. 10 розкішних яхт, на яких плавають мільярдери з техіндустрії
Мегаяхти стали символом статусу для найбагатших з найбагатших, і такі багатії як Марк Цукерберг та Джефф Безос, точно одні з них. Ось 10 найбільших яхт, якими володіють техмільярдери.
Хоча багато технологічних мільярдерів придбали яхти, деякі, пішли ще далі. Їхні човни — це віртуальні палаци в морі, на палубах яких є тренажерні зали, спа-салони, басейни, нічні клуби та кінотеатри, пише Business Insider.
Поглянувши на ці мегаяхти — в широкому розумінні, понад 70 метрів завдовжки, здебільшого побудовані на замовлення і часто коштують дев’ятизначні суми — можна зазирнути в життя 0,00001% найбагатших людей світу. Навіть оренда яхти такого розміру на тиждень зазвичай коштує понад $1 млн.
Одна з головних речей, яку можна купити за сотні мільйонів доларів — це приватність. Ймовірно, існують яхти, які не були публічно зафіксовані або зареєстровані — наприклад, Еван Шпігель, за чутками, є власником 94-метрової мегаяхти Bliss.
Ось найбільші яхти, що належать технологічним мільярдерам, за спаданням довжини корабля.
Джефф Безос: «Кору та Абеона» (Koru and Abeona)
Минулого року 127-метрова мегаяхта засновника Amazon Ілона Безоса Koru вартістю $500 млн перетнула Середземне море у своєму першому літі у відкритому морі з 75-метровим допоміжним судном Abeona на буксирі.
Ще до завершення роботи над «Кору» вона потрапила у заголовки газет. Вона викликала гнів деяких голландців, які пообіцяли закидати її яйцями після того, як було оголошено, що історичний міст у Роттердамі може бути розібраний, щоб пропустити човен Oceanco. На щастя, корабельня розробила альтернативні плани, і цього вдалося уникнути.
Марк Цукерберг: «Стартовий майданчик» (Launchpad)
На початку цього року яхтовий світ був переповнений чутками про те, що Цукерберг придбав Launchpad, 118-метрову суперяхту, спочатку спроєктовану для російського бізнесмена, що потрапив під санкції.
Про її інтер'єр відомо небагато, але на фотографіях видно великий басейн і вертолітний майданчик. Ціна також тримається в таємниці, але кажуть, що вона сягає дев’ятизначної цифри.
Ерік Шмідт: «Шепіт» (Whisper)
Колишній генеральний директор Google Ерік Шмідт минулого року наробив багато галасу, коли погодився купити Alfa Nero, яхту російського олігарха, що потрапив під санкції, за $67 млн на аукціоні, який проводився в Антигуа і Барбуда. Але він відмовився від угоди через юридичні проблеми, пов’язані з її справжнім власником. Натомість він тихо придбав «Кісмет». 95-метровий човен, побудований на корабельні Lürssen, раніше належав мільярдерові Шахіду Хану, власнику Jacksonville Jaguar. Шмідт перейменував її на Whisper.
Судно, на якому можуть розміститися 12 гостей і команда з 28 осіб, має головну палубу з приватним джакузі, спа-центром з повним спектром послуг, басейном, кінотеатром і відкритим каміном.
Хоча остаточна ціна продажу не розголошується, вона була виставлена на продаж за $149 млн євро (близько $161 млн), а на благодійному аукціоні в січні один тиждень на борту судна пішов за $2,4 млн.
Баррі Діллер: «Еос» (Eos)
Баррі Діллер, голова цифрової медіакомпанії IAC, є співвласником мегаяхти Eos разом зі своєю дружиною.
Одна з найбільших приватних вітрильних яхт у світі, трищоглова шхуна Lürssen має довжину 93 метри. Її будували три роки, перш ніж передати Діллеру в 2009 році, і відтоді мало що відомо про її інтер'єр та особливості.
Джим Кларк: «Афіна» (Athena)
Засновник Netscape Джим Кларк придбав 90-метрову вітрильну яхту Athena у 2004 році.
«Я легко міг би побудувати 50- або 60-метрову моторну яхту, яка мала б стільки ж простору, скільки «Афіна», але я ніколи не був зацікавлений у будівництві моторної яхти. На мій погляд, це одна з найкрасивіших великих вітрильних яхт, можливо, найкрасивіша велика вітрильна яхта у світі»», — сказав він в інтерв’ю Boat International у 2016 році.
На «Афіні» є місце для 10 гостей і 21 члена екіпажу, і єдина зміна, яку, за словами Кларка, він би зробив у її дизайні, — це додав би більше місця для своїх дітей. «Якби я був змушений щось змінювати, я б переобладнав офіс на нижній палубі в дитячу кімнату», — сказав він.
Колишній професор Стенфорду намагався продати яхту в різні часи — у 2012 році вона коштувала $95 млн, у 2016 році — $69 млн, а у 2017 році — $59 млн, але досі не була продана.
Ларрі Еллісон: «Мусасі» (Musashi)
Засновник Oracle Ларрі Еллісон протягом багатьох років володів кількома суперяхтами, серед яких Katana, Ronin та Rising Sun, які він продав своєму колезі-мільярдеру Девіду Геффену.
Свою нинішню яхту, Musashi, він придбав у 2011 році за $160 млн у гіганта з виробництва яхт на замовлення Feadship.
Названа на честь відомого воїна-самурая, 88-метрова яхта має елементи дизайну, натхненні японським стилем та ар-деко. Вона також може похвалитися такими зручностями, як ліфт, басейн, салон краси, тренажерний зал і баскетбольний майданчик.
Еллісон відомий своїми екстравагантними витратами — приватні острови, літаки, тенісний турнір — а яхтинг є одним з його улюблених і найдорожчих хобі.
Лорен Пауелл Джобс: «Венера» (Venus)
Дружина Стіва Джобса, інвесторка Лорен Пауелл Джобс, успадкувала майже готову 78-метрову яхту під назвою Venus, коли співзасновник Apple помер у 2011 році.
Після багатьох років відпочинку на яхтах Еллісона, Джобс захотів собі таку ж. Він розробив проект Venus разом із французьким архітектором і декоратором Філіпом Старком, і після завершення будівництва яхта коштувала $130 млн.
Джобс і Старк почали працювати разом у 2007 році, розповіла дизайнер в інтерв’ю Vanity Fair, і проводили щомісячні зустрічі протягом чотирьох років. У 2012 році яхта Venus була побудована за специфікацією Джобса: шість однакових кают, дизайн, що забезпечує простір абсолютної тиші, і найсучасніші технології.
Чарльз Сімоні: «Норн» (Norn)
Колишній співробітник Microsoft Чарльз Сімоні придбав дві мегаяхти на німецькій верфі Lürssen: 90-метрову Norn і 71-метрову Skat.
Яхта Norn, яку планується спустити на воду у 2023 році, має безліч розкішних функцій, зокрема кінотеатр на відкритому повітрі та підлогу біля басейну, яка підіймається і перетворюється на танцпол з підсвіткою. Він має спільний мілітаристський стиль зі Skat, який Simonyi продала у 2021 році.
Назва Skats походить від данського слова, що означає «скарб», а її вартість становила 56,5 мільйона євро. Вона була спущена на воду у 2002 році.
Сергій Брін: «Бабка» (Dragonfly)
Співзасновник Google Сергій Брін створив флотилію яхт, катерів та іграшок, відому як «Fly Fleet».
Названа на честь колись секретного продукту Google, найбільша з армади Бріна — витончена яхта Dragonfly, яка може похвалитися кінотеатром і вертолітним майданчиком. Судно довжиною 73 метри було побудоване австралійською верф’ю Silver Yachts і може вмістити до 18 гостей і 16 членів екіпажу, повідомляє SuperYacht Times.
Також в його флоті є суперяхта Butterfly, довжиною всього 38 метрів. Часто пришвартована в районі затоки, члени її екіпажу проводять час у вільний від роботи час, займаючись кайтсерфінгом і даючи уроки плавання місцевим дітлахам.
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.