💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Марія БровінськаСтартап
5 червня 2023, 13:48
2023-06-05
Школяр із Житомира розробив прилад для отримання енергії від водоспадів. Як це працює: відео
Учень дев’ятого класу житомирського ліцею № 30 Ілля Сидорчук розробив прилад, який допомагає виробляти електроенергію від вібрації падіння води у водоспадах.
За його словами, працюватиме прилад у водоспаді висотою від одного метра. У квітні через паводок на річці Ірша у Малині утворився тимчасовий водоспад в одному з кар’єрів. Енергія води в ці дні була колосальною.
«Ми ставимо нашу установку під потік водоспаду, вода падає на неї, й вона виробляє електроенергію. Установка складається з п'єзоелементів, твердої основи, електричної плати, акумулятора та світлодіода. Якщо вода падає на п'єзоелемент, то виробляється електрична енергія від вібрації, вона переходить в електричну плату і накопичується в акумуляторі. Потім в будь-який ми можемо використовувати цю електроенергію», — розповів Ілля Сидорчук «Суспільному».
Науковий керівник Іллі, вчитель фізики 30 ліцею Анатолій Шубін говорить, що робота установки не залежить від розмірів водоспадів.
«Його можна застосовувати на будь-якому водоспаді, коли вода падає з висоти навіть одного метра, і вже механізм буде працювати, але що вище, то більше енергії буде вироблятися», — каже Анатолій Шубін.
За словами Іллі Сидорчука, винахід виробляє енергію без жодних викидів у атмосферу. З цим винаходом школяр виграв премію на міжнародному конкурсі у США.
«Мене нагородила турецька компанія TÜBITAK, вони надали спеціальний приз у розмірі $1000», — говорить Ілля Сидорчук.
Розробляли винахід два з половиною місяці у 2022 році. Гроші, отримані від перемоги у конкурсі, Ілля Сидорчук планує витратити на майбутнє навчання в університеті.
Черкаський винахідник створив водоплаваючий трактор, який може перевозити 5 пасажирів та 650 кг вантажу. В планах майстра - адаптувати трактор для потреб ЗСУ
Киянин зібрав суперпотужний повербанк для ТрО та сконструював модульні «акумулятори-LEGO» для ЗСУ. У планах — конкурент Delfast та ELEEK
Киянин Стас Волна до війни займався виробництвом, ремонтом і переобладнанням електротранспорту. У воєнний час його профіль діяльності трохи змінився ― чоловік робить унікальні модульні повербанки для військових, які можна з’єднувати як конструктор і які точно не будуть зайвими й у мирному житті. А нещодавно Станіслав із партнерами розробили суперпотужний непромокальний повербанк для столичної тероборони, аналогів якому в Україні поки що немає.
Винахідник розповів dev.ua про свої винаходи та перспективи їхнього застосування.