😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Марія БровінськаТаке життя
15 вересня 2023, 11:00
2023-09-15
«Існує певна ймовірність, що ШІ вб'є нас усіх». Альтман, Гейтс, Маск, Наделла у Вашингтоні обговорили майбутнє регулювання ШІ. Про що йшлося — репортаж CNN
На днях засновник Microsoft Білл Гейтс, власник Х та Tesla Ілон Маск, Марк Цукерберг з Meta, генеральний директор Google Сундар Пічаї та інші у Вашингтоні обговорили з сенаторами майбутнє регулювання ШІ. Про що йшлося на зустрічі, розповіли журналісти CNN. dev.ua наводить основні тези.
На днях засновник Microsoft Білл Гейтс, власник Х та Tesla Ілон Маск, Марк Цукерберг з Meta, генеральний директор Google Сундар Пічаї та інші у Вашингтоні обговорили з сенаторами майбутнє регулювання ШІ. Про що йшлося на зустрічі, розповіли журналісти CNN. dev.ua наводить основні тези.
Про зустріч
Сесія, організована лідером більшості в Сенаті Чаком Шумером, зібрала разом високопоставлених керівників технологічних компаній, лідерів громадянського суспільства та понад 60 сенаторів. Перша з дев’яти сесій спрямована на досягнення консенсусу, оскільки Сенат готується до розробки законопроєкту, який регулюватиме швидкорослу індустрію штучного інтелекту. До групи увійшли керівники Meta, Google, OpenAI, Nvidia та IBM. «З ШІ ми не можемо бути схожими на страусів, які ховають голову в пісок», — сказав Шумер, згідно з підготовленим виступом, який отримав CNN. Він також зазначив, що це «розмова, якої ніколи раніше не було в Конгресі».
Всі учасники підняли руки, що означає «так», коли їх запитали, чи повинен федеральний уряд здійснювати нагляд за ШІ, повідомив Шумер журналістам у середу в другій половині дня. Але консенсусу щодо того, якою має бути ця роль, і щодо конкретних законодавчих норм, за словами учасників, досягти не вдалося.
Сенатори, які повернулися із зустрічі, заявили, що почули широкий спектр думок: представники профспілок порушили питання про втрату робочих місць, а лідери руху за громадянські права наголосили на необхідності інклюзивного законодавчого процесу, який забезпечить право голосу найменш впливовим верствам суспільства.
Більшість зійшлися на думці, що ШІ не можна залишати напризволяще.
Ризики від Маска
Після тригодинних слухань у Сенаті щодо штучного інтелекту Ілон Маск, керівник кількох технологічних компаній, підсумував серйозні ризики, пов’язані зі штучним інтелектом.
«Існує певна ймовірність — вище нуля — що ШІ вб'є нас усіх. Я думаю, що вона низька, але вона є, — сказав Маск журналістам. — Наслідки помилок ШІ дуже серйозні». Він додав, що ця зустріч «може увійти в історію як дуже важлива для майбутнього цивілізації».
Після зустрічі Маск сказав журналістам, що, на його думку, створення окремого агентства з регулювання ШІ в певний момент цілком ймовірно.
Потенціал ШІ від Гейтса
Білл Гейтс говорив про потенціал ШІ для того, щоб нагодувати голодних, а один неназваний учасник закликав витратити десятки мільярдів доларів на «трансформаційні інновації», які могли б розкрити переваги ШІ.
Завдання Конгресу полягає в тому, щоб просувати ці переваги, одночасно пом’якшуючи соціальні ризики ШІ, які містять у собі потенціал для дискримінації на основі технологій, загрози національній безпеці й навіть, як сказав Ілон Маск, «цивілізаційний ризик».
Неавтопілот ШІ Наделли
Сатья Наделла з Microsoft сказав: «Коли справа доходить до ШІ, ми не повинні думати про автопілот. Потрібні другі пілоти».
Регулювання від голови IBM
Генеральний директор IBM Арвінд Крішна (Arvind Krishna) заявив на зустрічі, що політика США повинна регулювати ризиковане використання ШІ, а не лише самі алгоритми.
«Регулювання повинно враховувати контекст, в якому розгортається ШІ», — сказав він у своєму підготовленому виступі.
Що сказав Сем Альтман
Генеральний директор OpenAI Сем Альтман, раніше вразили деяких сенаторів, публічно закликаючи до нових правил на ранній стадії життєвого циклу галузі, що деякі законодавці вважають приємним контрастом з індустрією соціальних мереж, яка чинить опір регулюванню.
Результат
Шумер наголосив на необхідності обережного, обдуманого підходу і визнав, що «багато в чому ми починаємо з нуля».
«ШІ не схожий ні на що, з чим Конгрес мав справу раніше, — сказав він, зазначивши, що ця тема відрізняється від праці, охорони здоров’я або оборони. — Експерти навіть не впевнені, які питання повинні задавати політики». Сенатори визнали, що ще не готові до надання пропозицій.
На Капітолійському пагорбі вже з’явилося кілька законопроєктів про ШІ, які намагаються різними способами стримувати галузь, але поштовх Шумера являє собою зусилля вищого рівня, спрямовані на координацію законодавчого порядку денного Конгресу з цього питання.
Нове законодавство про ШІ також може стати потенційною підтримкою добровільних зобов’язань, які деякі компанії, що займаються розробкою ШІ, взяли на себе перед адміністрацією Байдена на початку цього року, щоб гарантувати, що їхні моделі ШІ пройдуть зовнішнє тестування, перш ніж вони будуть випущені для громадськості.
Але навіть попри те, що американські законодавці готуються до прийняття закону, зустрічаючись з представниками промисловості та громадянського суспільства, вони вже на місяці, якщо не на роки, відстають від Європейського Союзу, який, як очікується, до кінця року завершить розробку всеосяжного закону про ШІ, який може заборонити використання ШІ для предиктивної поліцейської діяльності та обмежити його застосування в інших контекстах.
«У Кремнієвій долині є прислів’я: якщо вам потрібен хороший кодер, шукайте його в Україні». Адепт штучного інтелекту Готьє Вассер оцінив перспективи українського IT і внесок країни в розвиток ШІ