UNIT.City — місце, де люди працюють... КРАЩЕ! Обирай свій простір просто зараз 👉

Intel отримала $5,7 млрд від уряду США в межах нової угоди про підтримку

Intel повідомила, що вже отримала перший транш у розмірі $5,7 млрд від уряду США в межах домовленостей про державну участь у компанії.

Залишити коментар
Intel отримала $5,7 млрд від уряду США в межах нової угоди про підтримку

Intel повідомила, що вже отримала перший транш у розмірі $5,7 млрд від уряду США в межах домовленостей про державну участь у компанії.

Угода обговорювалась ще в липні й тоді в адміністрації Дональда Трампа заявляли, що уряд США може викупити частку в Intel, щоб утримати контроль над стратегічним виробником мікрочипів. Наразі, за повідомленнями TechRadar відбулись перші кроки до реалізації цієї угоди.

За словами фінансового директора Intel Девіда Зінснера, компанія передасть уряду США 10% акцій, а також погодилася на 5% опціон, якщо її частка у власному виробництві чипів (foundry) опуститься нижче 51%. Білий дім очікує, що така участь допоможе відновити прибутковість Intel і повернути мільярди в американську економіку. Водночас, за даними пресслужби, угода ще остаточно не затверджена та перебуває на фіналізації в Міністерстві торгівлі.

Попри багатомільярдну підтримку, компанія паралельно готується до масштабних скорочень. Новий CEO Ліп-Бу Тан планує зменшити штат до 75 000 співробітників, тоді як ще кілька років тому Intel мала понад 120 000 працівників. У другому кварталі 2025 року виручка залишилася майже на рівні минулого року — $12,9 млрд. Акції компанії зросли на 21,5% від початку року, але загалом за п’ять років впали більш ніж удвічі.

Умови угоди передбачають, що уряд стане не лише акціонером, але й фактично партнером у стратегічному управлінні foundry-напрямом Intel. Це має посилити конкурентоспроможність США на фоні зростання залежності від азійських виробників, зокрема TSMC. Водночас сама компанія побоюється, що державна участь може ускладнити укладання міжнародних контрактів.

Раніше dev.ua писав про те, як генеральний директор Intel Ліп-Бу Тан прокоментував публічну вимогу Дональда Трампа залишити свою посаду через нібито зв’язки з Китаєм. Він заявив, що США є його домом понад 40 років, і запевнив у готовності співпрацювати з урядом.

Трамп закликав гендиректора Intel піти у відставку через конфлікт інтересів
Трамп закликав гендиректора Intel піти у відставку через конфлікт інтересів
По темi
Трамп закликав гендиректора Intel піти у відставку через конфлікт інтересів
До кінця року Intel скоротить 24 000 співробітників, а також планує згорнути діяльність у декілька країн
До кінця року Intel скоротить 24 000 співробітників, а також планує згорнути діяльність у декілька країн
По темi
До кінця року Intel скоротить 24 000 співробітників, а також планує згорнути діяльність у декілька країн
Нема грошей — Intel може зупинити розробку nextgen чипа 14A. Він має вирішальне значення для конкуренції з TSMC
Нема грошей — Intel може зупинити розробку nextgen чипа 14A. Він має вирішальне значення для конкуренції з TSMC
По темi
Нема грошей — Intel може зупинити розробку nextgen чипа 14A. Він має вирішальне значення для конкуренції з TSMC
Читайте головні IT-новини країни в нашому Telegram
Читайте головні IT-новини країни в нашому Telegram
По темi
Читайте головні IT-новини країни в нашому Telegram
Читайте також
Нове озброєння від США: на що чекати Україні
Нове озброєння від США: на що чекати Україні
Нове озброєння від США: на що чекати Україні
2 коментарі
Intel зупиняє роботу в росії
Intel зупиняє роботу в росії
Intel зупиняє роботу в росії
Як глобальні компанії допоможуть Україні у війні з РФ. Що зробили Google, Intel, Visa, Facebook та інші
Як глобальні компанії допоможуть Україні у війні з РФ. Що зробили Google, Intel, Visa, Facebook та інші
Як глобальні компанії допоможуть Україні у війні з РФ. Що зробили Google, Intel, Visa, Facebook та інші
У ситуації відкритої агресії Росії проти України світові гіганти бізнесу не залишаються осторонь. Глобальні компанії висловлюють наміри допомогти. dev.ua зібрав усе, що зробили Google, Intel, Visa, Facebook та інші.
Айтішник-громадянин США: «Багато американців їдуть з України»
Айтішник-громадянин США: «Багато американців їдуть з України»
Айтішник-громадянин США: «Багато американців їдуть з України»

Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот

Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі

Обговорення
Коментарів поки немає.