Марія БровінськаГроші
8 липня 2024, 10:00
2024-07-08
Українські айтівці купують готелі в центрі Києва. Інвестувати у нерухомість на Майдані Незалежності може кожен: як це зробити
Фонд держмайна виставляє на аукціон готелі на Майдані Незалежності — «Козацький» та «Україна». Уперше в історії володіти топовою нерухомістю в центрі Києва може кожен українець. Таку можливість надає інвестиційний фонд Inzhur Hotel, який обʼєднує українців для участі в торгах за готелі. Вклавши у фонд всього від 4000 грн, інвестори мають шанс стати співвласниками об'єктів й отримувати пасивний прибуток від їх роботи. Перша мета Inzhur Hotel — «Козацький», аукціон з його продажу відбудеться вже 18 липня.
Фонд держмайна виставляє на аукціон готелі на Майдані Незалежності — «Козацький» та «Україна». Уперше в історії володіти топовою нерухомістю в центрі Києва може кожен українець. Таку можливість надає інвестиційний фонд Inzhur Hotel, який обʼєднує українців для участі в торгах за готелі. Вклавши у фонд всього від 4000 грн, інвестори мають шанс стати співвласниками об'єктів й отримувати пасивний прибуток від їх роботи. Перша мета Inzhur Hotel — «Козацький», аукціон з його продажу відбудеться вже 18 липня.
Прогнозована середня річна дохідність фонду за 10 років — 10% річних в доларах. З огляду на стартову ціну «Козацького» — 155,5 млн грн, квадратний метр готелю коштує лише $400. У планах Inzhur Hotel — провести реконструкцію, щоб зробити готель більш прибутковим, тож капіталізація інвестиції зросте в рази.
Фонд вже зібрав 640 співвласників і понад 80,6 млн грн за перші два тижні. Українські айтівці також оцінили таку інвестиційну можливість. dev.ua поспілкувався із трьома інвесторами з IT-сфери, які на власному досвіді пояснили, чим вигідні інвестиції в фонд Inzhur Hotel та як вкластися в об’єкт, який даватиме неабияку прибутковість.
Вони вже стали власниками елітних готельних метрів
Влад Картавець, Python-розробник staircase.co, 5 років в IT
Я дізнався про Inzhur з YouTube-відео інвестиційного клубу. Детально розглядав їхні фонди, пов’язані з приміщеннями для McDonalds, «Сільпо», проте на той час вхідний поріг інвестицій був завеликим ― 122 000 грн. Потім я слідкував за історією з Ocean Plaza, трішки інвестував туди.
А коли побачив, що фондують новий об’єкт ― готель «Україна» в центрі столиці, в якому я часто зупинявся, вирішив, що такий шанс гаяти не можна. Мені подобається готельний бізнес, і така інвестиція ― шанс зробити з пострадянського закладу у топовій локації щось сучасне і якісне.
Зробити інвестицію з Inzhur просто й швидко ― максимум година часу на підписання, і ще трішки ― очікування зарахування коштів. Реєстрація та верифікація відбувається в «Дії», на сайті Inzhur відкривається особистий кабінет, де можна обрати фонд і за IBAN-реквізитами зробити інвестицію.
Наразі я інвестував 10 000 грн, і планую невдовзі потроїти цю суму. Дохідність, яку обіцяє засновник Inzhur інвесторам ― 10% річних в доларах на 10 років.
Це, звісно, середня дохідність, тобто зрозуміло, що перші два роки вона буде значно меншою, оскільки спочатку об’єкт реконструюватимуть. В принципі, будь-якої миті я можу вийти з інвестиції, перепродавши свою частку. Це зробити просто всередині ком’юніті. Inzhur Hotel ― це фонд, який збирається саме під приватизацією готелів. Якщо приватизація не здійснилася, гроші повертають інвесторам.
Я обрав інвестувати в Україну, попри воєнні ризики. Інвестиція ― це завжди ризик, майже ставка. Утім, це ще й хороший шанс заробити. Модель, яку пропонує Inzhur, зрозуміла, швидка, без додаткової бюрократії. Усі документи з умовами інвестування, ризиками ― у вільному доступі.
Я впевнений, що інвестиції у своїй юрисдикції робити вигідніше, ніж за кордоном. Проте не треба інвестувати, якщо ти не впевнений в тому, що робиш, кому ти несеш свої гроші. Треба уважно вивчати умови інвестування, враховувати ризики.
Валерій, IT-ФОП, 22 роки досвіду в IT
Я про інвестування задумувався постійно. Коли почалася війна, я почав шукати варіанти забезпечення фінансової стабільності у майбутньому. Випадково побачив рекламу Inzhur, де був дуже привабливий чек входу в порівнянні з іншими варіантами інвестицій у нерухомість. Рік тому я зробив свою першу інвестицію ― зайшов у супермаркет із 150 000 грн. Зараз маю інвестиції у чотирьох фондах Inzhur.
Я інвестую в Inzhur майже половину свого доходу ― мені такі інвестиції видаються значно привабливішими за інші варіанти. По-перше, через низький поріг входу. По-друге, через можливість швидкого оформлення та виходу з інвестиції ― три години, і гроші на рахунку. По-третє, якщо інвестувати саме в нерухомість, таких умов немає в інших країнах. Я розглядав інвестицію у віллу в Іспанії, інвестиції в США, але там високий поріг входу і високі податки. В Україні таку інвестицію легко контролювати. Ну і ключове ― я не збираюсь нікуди їхати, планую жити в Україні.
Головна порада для майбутніх інвесторів ― думати й аналізувати, не вестися на рекламні обіцянки й розуміти, що усі інвестиційні ризики завжди на тобі.
Василь Барановський, ІТ-консультант-фрилансер, 19 років в IT
Я побачив фонд Inzhur Hotel, коли вивчав іншу пропозицію — Inzhur Ocean. Тоді ж прийшов до думки, що Hotel для мене менший та зрозуміліший. Є й емоційна складова — до ковіду половина життя проходила у відрядженнях в якісних європейських мережевих бізнес-готелях. Завжди дивувало, чому ця сфера так нерозвинена в наших містах. Тож цікаво приєднатися до цієї інвестиційної ініціативи зараз.
Безумовно, приваблює інвестувати з Inzhur низький поріг входу та легкість операцій — декілька хвилин на реєстрацію, верифікацію в «Дії» та платіж по реквізитам. На ранок сертифікати вже в електронному кабінеті та на пошті. Продаж своєї частки також легкий, та поки планую тільки нарощування портфеля і сподіваюся на успіх фонду в прийдешніх аукціонах.
Чому варто інвестувати у готельну нерухомість
За словами голови Фонду держмайна Віталія Коваля, такі активи, як готелі «Україна» та «Козацький» мають великі перспективи. «Зараз попит на готелі через внутрішній туризм і ділові поїздки зростає, найбільша частка тогорічних податкових надходжень від туризму, а саме — 64% або понад 1,3 млрд грн, належить готелям», ― констатує він.
Цей показник приблизно на 70% перевищує результат 2022 року (898 млн) і навіть трохи більший за суму 2021 року (тоді було 1,29 млрд).
Переваги інвестування з Inzhur
Засновники Inzhur обіцяють інвесторам досить цікаві умови інвестування. Ось 7 причин інвестувати з Inzhur Hotel.
Унікальна пропозиція — можливість стати співвласником великої комерційної нерухомості, вартість якої прив’язана до курсу долара США.
Дивіденди після реконструкції об'єкта та зростання вартості на капіталізації. Це пасивний дохід, адже нерухомістю повністю управляє фонд в інтересах співвласників.
Співпраця із легальним бізнесом — Inzhur має ліцензію, проходить щорічний аудит діяльності від Deloitte з «Великої четвірки» і Baker Tilly. Inzhur офіційно виступає податковим агентом. Компанія утримує та сплачує податки в державу при кожному нарахуванні дивідендів, 9% ПДФО + 1,5% ВЗ.
Відкритий підхід — можливість стати частиною комʼюніті однодумців. Компанія веде відкриту публічну комунікацію та не займається агресивним маркетингом.
Гідна позиція — фонд прагне робити народними колишні активи русні, платить державі справедливу ціну за кожен актив, вкладає в ОВДП інвестиції в аукціонні об'єкти. Власник Андрій Журжій відомий чіткою проукраїнською позицією.
Фінансова грамотність — Inzhur підвищує рівень знань українського суспільства про інвестиції та розвиває культуру REIT в Україні.
Можливість вийти з інвестиції будь-якої миті. Власник цінних паперів має можливість перепродати їх будь-якої миті, аби вийти з інвестиції.
Про компанію Inzhur
Inzhur — перша інвестиційна компанія України, що працює за моделлю REIT. Ця бізнес-модель дозволяє малим інвесторам спільно володіти великими об’єктами нерухомості: компанія керує об'єктом, а інвестори стають його співвласниками й отримують щомісячний прибуток від їхньої роботи. Компанія працює з 14 лютого 2022 року.
Inzhur успішно запустив 7 фондів, цінні папери чотирьох із них уже розкуплені на 100%. Зараз учасники інвестспільноти активно збирають інвестиції для участі в аукціоні по викупу ТРЦ Ocean Plaza та Житнього ринку. Також інвестори мають можливість стати співвласниками готелів «Україна» та «Козацький». Компанія має 1,89 млрд грн активів в управлінні, 140,6 млн грн виплачених дивідендів та 7150+ співвласників.
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.