🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Вікторія ГорбікУвійти в ІТ
29 червня 2022, 19:24
2022-06-29
Держпрограма для світчерів в IT. Що таке IT-Generation та як туди потрапити
Сьогодні голова Міцифри Михайло Федоров разом з партнерами оголосив про запуск освітньої IT-програми для світчерів IT-Generation. Це перший етап реформи IT-світи для розвитку галузі.
Наш кореспондент побував на пресконференції та з’ясував подробиці про програму, хто може за нею навчатись, як долучитись до партнерства та хто її фінансує.
Презентували запуск IT Generation голова Мінцифри Михайло Федоров, заступник міністра Олександр Борняков, директор місії USAID в Україні Джим Хоуп, ком’юніті-менеджер корпорації Binance Ukraine Анжеліка Грохольська та голова наглядової ради Львівського IT Кластера Іван Бабічук.
Що таке IT-Generation
Це освітня програма, запроваджена Міністерством цифрової трансформації як пілотний проєкт разом з USAID, Binance та UNDP.
Її ціль — допомогти людям, які з початку війни втратили можливість заробляти гроші в тих спеціалізаціях, де вони працювали до цього, та здобути нову професію. Крім того, це допоможе підтримати освітні заклади в період війни та забезпечити приплив студентів в освітню індустрію.
В рамках першого етапу планують навчити 1000 людей. Голова Мінцифри зазначив, що на другому етапі, після апробації цього підходу, вони планують навчити ще 2000 людей, і далі масштабувати цей проєкт до показників від 10 000 до 60 000 студентів, що зможуть безкоштовно пройти навчання.
Фінансувати освіту студентів будуть компанії-партнери, залучені до проєкту IT-Generation.
На першому етапі таким партнером виступила провідна блокчейн-екосистема Binance.
Отже, після того, як студент пройшов співбесіду і затверджений у програмі на навчання, Binance надає грант. Половина коштів сплачується одразу навчальному закладу, а друга частина перераховується після того, як студент успішно закінчить навчання.
Механізм сплати та отримання гранта зазначений на сайті IT-Generation.
Як вона буде працювати
Суть проєкту полягає в тому, щоб підібрати школи, які в онлайн та офлайн форматі навчають IT-професіям в Україні. Цим школам надається можливість зібрати заявки від українців та пройти з ними співбесіду, щоб відібрати тих, хто отримає безкоштовне навчання.
29 червня голова Мінцифри анонсував запуск IT-Generation та повідомив, що починаючи з наступного тижня компанії зможуть через сайт подавати заявки на участь в проєкті. Цей процес триватиме кілька тижнів, а з серпня почнеться набір самих студентів.
Хто буде навчати студентів в IT-Generation
В програму будуть обрані ті заклади, які вже навчають людей спеціальностям в IT-сфері.
Також компаніям потрібно буде відповідати декільком критеріям. Основні з них:
Навчатись за програмою можуть будь-які українці, які до цього не працювали в IT та не мали освіти в цій галузі.
Хто зі студентів матиме змогу навчатись за новою освітньою програмою, визначатимуть самі навчальні заклади. Міністерство не торкатиметься цього процесу, акцентував Олександр Борняков.
До партнерства залучають компанії, які вже мають успішний досвід навчання IT-спеціальностям.
Що будуть вивчати студенти
Це розробка, діджитал-маркетинг, тестування та багато інших.
В програмі відібрані спеціальності, які в першу чергу пов’язані зі швидким стартом в IT. Але є і спеціальності, які пов’язані з менеджерськими навичками, які допоможуть організувати власний проєкт.
Крім того, вони торкнуться як аутсорсу, так і продуктового напрямку.
Михайло Федоров зазначив: «Тобто люди зможуть обрати: вони отримають професію, чи будуть в майбутньому керувати проєктами».
Освітня програма за IT-спеціальностями, як відзначив Михайло Федоров, триває в середньому від 4 до 6 місяців.
Працевлаштування
Частково ця програма зроблена і для людей, які покинули Україну, могли отримати нову професію і мати змогу заробляти гроші, акцентує Олександр Борняков.
Держава не бере на себе зобов’язання працевлаштувати світчерів, Михайло Федоров зазначив, що в цьому немає сенсу. Але згідно з ринком, 8 з 10 студентів, які пройшли курси, працевлаштовуються. Навчальні заклади та компанії, які навчатимуть студентів, мають власну методологію
«Це залежить від якості відбору учнів та самого закладу, який навчає», — коментує міністр.
Крім того, планується, що в кожній навчальній програмі буде окремий модуль — як почати працювати.
Мануал для джуна. Що треба знати новачку у frontend-розробці перед співбесідою на проєкт мрії: запитання для інтерв'ю та приклади тестових
Створювати ІТ-продукти можна на різних рівнях і вдосконалювати їх як зсередини, (backend), так і ззовні (frontend). Візьмемо, наприклад, сайт. Спеціаліст може працювати із завданнями «під капотом», а може розвивати інтерфейс сайту, застосунку чи спеціальне програмне забезпечення для бізнесу, щоб вони були зручними, зрозумілими та функціональними.
Останнім якраз займається frontend-інженер. Що ще треба знати джунам про frontend-розробку, що не варто робити перед співбесідою та на які запитання відповісти, щоби бути готовим на 100% — Frontend Engineer у Levi9 Олексій Горбунов розклав все по поличках у цьому матеріалі.
«Після випуску про IT-Generation хочеться зробити тред про те, як IT-школи вас най**ують». Відомий IT-блогер Діма Малєєв розповів, що думає про IT-освіту
Відомий IT-блогер Діма Малєєв розповів своє ставлення до IT-курсів, які наразі продукуються в Україні. «Після сьогоднішнього випуску про IT-Generation, хочеться зробити невеликий тред про те, як IT-школи вас най**ують, продаючи курси, які вам ніяк не допоможуть. І навіть якщо ви виграєте грант від програми — ви просто згаєте час», — написав він у Twitter.
Публікуємо його допис із частковою цензурою.
Підкажіть будь ласка,як зареєструватися?
Також хочу зареєструватися
Як зареєструватися?
Вам ответили?
Як зареєструватися?
Пожалуйста подскажите как попасть на обучение по этой гос.программе
Как зарегистрироваться на обучение
Как зарегистрироваться на обучение?
Як зареєструватися ? Дякую.
Как зарегистрироваться?
Подскажите пожалуйста как зарегестрироваться на обучение?
Подскажите пожалуйста, как зарегистрироваться на обучение?
Добрий день. Як зареєструватися?