🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олександр КузьменкоВійна
8 квітня 2024, 17:05
2024-04-08
«Інтерфейс для взаємодії між державою і людиною». Заступниця міністра оборони України розповіла коли запрацює електронний кабінет військовозобов’язаного
Президент України Володимир Зеленський заклав правові основи для створення електронного кабінету військовозобов’язаного, підписавши законопроєкт 10062. За словами заступниці міністра оборони України Катерини Черногоренко, його можуть запустити вже за кілька місяців.
«Документ „Електронний кабінет військовозобов’язаного“ ми плануємо влітку 2024 року. Ми також запускаємо флагманський продукт „Армія +“ для військовослужбовців», — сказала вона в інтерв’ю «Мілітарному».
Законопроєкт про електронний кабінет запроваджує можливість створення і використання цифрового військового-облікового документа (сертифікату).
«Завдяки законопроєкту буде створено реєстр військовослужбовців ЗСУ та Державної служби спеціального транспорту, який дозволить забезпечити надання онлайн-послуг військовослужбовцям», — зазначили у Міноборони про електронний кабінет військовозобов’язаного.
За законопроєктом № 10062 до єдиного реєстру мобілізованих будуть підключені нові бази.
Які можливості матиме електронний кабінет військовозобов’язаного
«Ми зараз маємо план до кінця 2024. В нас планується ще декілька ключових реєстрів. Ми вже зробили, по суті, обмін з самими базовими реєстрами, з реєстрами Мін’юсту, з реєстрами Державної податкової служби. Зараз на черзі в нас Пенсійний фонд. Це теж дуже важливо, тому що ми будемо бачити трудовий шлях або професійний шлях військовозобов’язаного, зможемо робити мобілізацію більш смарт, зможемо робити рекрутинг і так далі», — сказала заступниця.
Завдяки електронному кабінету громадянин зможе уточнити по собі інформацію, актуалізувати інформацію і зрозуміти, які ж дані знаходяться по ньому або по ній в реєстрі «Оберіг».
«Наприклад, людина помилково внесена в розшук в „Оберегу“, а вона насправді не є в розшуку і не має підстав для цього занесення. Таке буває, це людський фактор. Працівники [військовослужбовці територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки — ред.] ТЦК та СП можуть також помилитися і бажано, щоб військовозобов’язаний про це знав. Тому ми робимо такий інтерфейс для взаємодії між державою і людиною», — пояснила Черногоренко.
Вона додала, що цифровий статус учасника бойових дій планують реалізувати восени 2024 року.
ТОП-3 міністерств за кількістю IT-спеціалістів: Мінекономіки, Мінкульт та МЗС, а в Мінмолодьспорту – жодного. Ексклюзивні дані від dev.ua
Диджиталізацію вважають однією з пріоритетних реформ в Україні. Один з її етапів — це цифровізація державних послуг на всіх рівнях та цифрова трансформація кожного міністерства. Але такі трансформації мають обслуговуватись належними спеціалістами. Та чи укомплектований штат айтішників в органах влади? dev.ua з’ясував, скільки IT-спеціалістів працює в українських міністерствах. Ми розіслали запити у всі 19 органів виконавчої влади (міністерства), та надали інформацію нам трохи більше ніж половина з них.
21 грудня в редакцію надійшла відповідь на запит від Міністерства оборони України. 28 грудня відповіли з Міністерства культури та інформаційної політики.
Після отримання даних від інших відомств інформація буде актуалізована.