💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоГаряченьке
12 серпня 2024, 18:10
2024-08-12
У Держспецзв'язку попередили про розсилання електронних листів зі шкідливим софтом нібито від СБУ, яке здійснюють хакери
Урядова команда кіберфахівців CERT-UA, що діє при Держспецзв’язку, зафіксувала масове розповсюдження електронних листів зі шкідливим програмним забезпеченням, що надсилаються начебто від імені Служби безпеки України.
Про це повідомляється на сайті Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.
Зазначається, що листи містять посилання щодо завантаження файлу з назвою «Документи.zip», насправді ж перехід за посиланням ініціює завантаження MSI-файлу, відкриття якого призведе до запуску шкідливої програми ANONVNC. Вона дає змогу зловмисникам отримати прихований несанкціонований доступ до комп’ютера жертви.
CERT-UA виявлено вже понад 100 уражених комп’ютерів, зокрема, серед державних органів та органів місцевого самоврядування.
Раніше команда кіберфахівців зафіксувала кібератаки проти українських оборонних підприємств із використанням тематики закупівель БПЛА. У липні CERT-UA повідомила про кібератаку злочинного угруповання UAC-0063 (яке має стосунок до збройних сил рф) на одну з українських науково-дослідних установ.
«Росіяни завжди хочуть когось трахнути». Микита Книш розповів FT, як українські хакери видавали себе за дівчат, зламували камери відеоспостереження та россайти заради перемоги
Видання Financial Times опублікувало статтю про роботу українських хакерів у війні проти рф, засновану на розмові з українським білим хакером Микитою Книшем. Він, як і сотні інших хакерів, допомагає боротися із російськими загарбниками в кіберпросторі. Наводимо адаптований переклад матеріалу.
UPD. У справі про ботоферму, яка розхитувала суспільно-політичну ситуацію в країні, фігурують політичний експерт Віктор Майстренко та депутат «ЄС» Артур Герасимов