Наталя ХандусенкоГроші
16 червня 2023, 09:43
2023-06-16
Кіберполіція викрила мережу фішингових ботів, від яких постраждали приблизно 3000 людей
Зловмисники створювали фішингові боти у «Telegram» під виглядом ботів енергетичної компанії ДТЕК. Зі «зламаних» акаунтів користувачів месенджеру робили автоматичну розсилку шахрайської реклами для привласнення грошей громадян.
Зловмисники створювали фішингові боти у «Telegram» під виглядом ботів енергетичної компанії ДТЕК. Зі «зламаних» акаунтів користувачів месенджеру робили автоматичну розсилку шахрайської реклами для привласнення грошей громадян.
Протиправну діяльність організованої групи викрили співробітники Департаменту кіберполіції спільно зі слідчими Печерського управління поліції.
Організаторами зловмисної схеми є п’ятеро чоловіків, мешканці Одещини, Київщини та житель рф. Правопорушники під час блекаутів створювали ботів у месенджері Telegram, яких видавали за офіційні чат-боти компанії ДТЕК.Зловмисники також залучили близько 50 осіб — «дропів», які виконували функцію обготівкування грошей, отриманих як інвестиції.
За допомогою фішингових ботів зловмисники дізнавалися авторизаційні дані для входу до акаунтів «Telegram» (номер телефону і код-підтвердження для входу). Надалі зі скомпрометованих акаунтів чоловіки в автоматичному режимі розсилали рекламу шахрайських каналів, на яких пропонували псевдоінвестиції у різні проєкти.
За попередніми даними, зловмисники «зламали» до понад 15 000 акаунтів, а від шахрайства під виглядом інвестування грошей — постраждали близько 3000 людей. Правоохоронці встановлюють потерпілих та суму завданих збитків.
В оселях правопорушників правоохоронці провели обшуки. Вилучено мобільні телефони, комп’ютерну техніку, банківські картки та SIM-картки.
Трьом учасникам схеми оголошено про підозру, ще двом планується заочне повідомлення про підозру.
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.