💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Олександр КузьменкоГаряченьке
3 серпня 2023, 17:19
2023-08-03
Kickstarter з 29 серпня зобов'яже авторів проєктів розкривати деталі про використання ШІ
Краудфандинговий сервіс Kickstarter вносить зміни у свою політику щодо проєктів, які використовують штучний інтелект. Їх авторів зобов’яжуть деталізувати використання ШІ у своїй роботі. Нові правила почнуть діяти вже з 29 серпня.
Як пише видання TechCrunch, зміни в політиці компанії пов’язані з її бажанням внести ясність в те, як саме використовуються генеративні технології у проєктах, що збирають гроші на Kickstarter.
Дискусія щодо етичності й легальності використання ШІ в мистецтві досі триває, особливо чутливою є тема, на яких саме матеріалах навчалися генеративні ШІ. В таких компаніях як Open AI, воліють не розкривати цю інформацію, але запевняють, що дотримувалися доктрини про добросовісного використання.
На цьому фоні Kickstarter вносить зміни, які регулюють використання ШІ в проєктах, розміщених на платформі.
Нові правила зобов’яжуть авторів, що використовують згенеровані зображення, текст, голос або музику:
Вказувати як власник проєкту збирається використовувати у своїй роботі контент, створений ШІ.
Роз’яснювати, яка частина проєкту буде оригінальною, а яку згенерує ШІ.
Розміщувати детальну інформацію про джерела навчальних даних, на яких тренувався ШІ, що використовується в проєкті.
Останній пункт особливо цікавий, бо нові правила вимагатимуть від власників проєкту вказувати, як саме джерело навчання для ШІ піклується про права творців використаного контенту.
Авторів проєктів на Kickstarter зокрема зобов’яжуть надавати власні «гарантії» творцям, такі як механізми відмови або згоди на використання їх контенту.
Нова політика Kickstarter почне діяти вже з 29 серпня, але вона не буде застосовуватися заднім числом до проєктів, поданих до цієї дати, додала Пейдж-Катц.
Українці збирають гроші на Kickstarter на антистрес-гаджети, бейкери охоче донатять. Ось два свіжі приклади
На краудфандинговій платформі Kickstarter українці успішно збирають гроші на антистресс-гаджети. Зокрема, наразі два проєкти, збір коштів на які ще не завершений, вже зібрали потрібні суми задовго до закінчення кампаній. Розповідаємо про обидва.