🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Марія БровінськаГаряченьке
4 березня 2024, 20:02
2024-03-04
Російських хакерів з угруповання Killnet більше не цікавить Україна. Що сталося? Цікаві факти від Forbes
Російське хакерське угрупування Killnet, яке оголошувало «війну» 10 державам, які підтримують Україну, та атакувало виробника HIMARS, держоргани Ізраілю та аеропорти США, переорієнтувалося на російські майданчики з торгівлі наркотиками.
Як повідомляє Forbes, посилаючись на дослідження про Killnet від американської кібербезпекової компанії Hold Security., керівник групи відійшов від справ і продає курси з користування даркнетом.
Ось ключові факти із дослідження.
Волонтери не волонтерят
Як повідомив Forbes засновник Hold Security Алекс Холден. хакери угруповання Killnet, яке створили у листопаді 2021-го, втратили свою значущість. «Величезне стадо зупинилося», додає він.
На відміну від державних хакерів на кшталт Sandworm, які атакували «Київстар», Killnet було «волонтерським» угрупуванням і складалося до лояльних до росвлади айтівців. Іхні інструменти зазвичай — це масовані DDoS-атаки.
Killnet — одна з найчисельніших груп хакерів-волонтерів, або так званих хактивістів. У Telegram-каналі організації було понад 100 000 підписників.
Україна як ціль
Після вторгнення Росії в Україну фокус уваги Killnet змістився на Україну та партнерів, що надають підтримку. «Як правило, це були гучні заяви [з погрозами] та DDoS-атаки», — повідомив Forbes колишній заступник очільника Держспецзв’язку Віктор Жора. Також активісти Killnet створювали дефейси та заявляли про викрадення даних.
Хто фінансував Killnet
Офіційно ha не спонсорує діяльність хактивістів, писав Wired. «Серед членів було багато російських айтівців, яких звільнили з роботи на початку вторгнення, — розповідає Холден. — Вони працювали в європейських та американських компаніях і знали їхні вразливості».
Killnet керував тридцятирічний росіянин із псевдонімом KillMilk.За даними Hold Security, за псевдонімом KillMilk стоїть Ніколай Сєрафімов.
В інтерв’ю російському медіа RT у жовтні 2022-го KillMilk розповів про підтримку угрупування з боку нелегального майданчика для наркоторговців у даркнеті Solaris, що проводить розрахунки в криптовалюті. «Завдяки їхній увазі Killnet залишається на повному ходу», — казав він.
Сєрафімов — колишній в’язень, що у 2017 році був затриманий та відбував покарання за торгівлю наркотиками, йдеться в дослідженні Hold Security.
Вже у середині січня 2023-го у російської влади виникли питання щодо фінансування Killnet, каже Холден. І в кінці минулого року активність групи суттєво впала. «З лютого вона стає нестабільною, а в травні основний склад групування розпускають», — цитує Холдена Forbes.
Більше того, у грудні 2023-го основний Telegram-канал Killnet був проданий іншому угрупуванню — Deanon Club.
Сума угоди — до $50 000, розповідав новий власник, імʼя якого не розголошувалося, в інтерв’ю Gazeta.ru у січні 2024-го.
Куди зник Killnet
У травні 2023-го основний склад угрупування Killnet розпустили. Сєрафімов відійшов від справ, частина членів теж залишила групу. За інформацією Hold Security, керівник приєднався до угруповання Beregini. Також він продає свої курси з користування даркнетом за ціною від $290 до $28 900.
Решта учасників Killnet після обʼєднання з Deanon Club стали боротися з майданчиками по торгівлі наркотиками у даркнеті, повідомив Холден. Наразі очевидно, що Killnet незабаром повністю дистанціюється від політики. Такою була мета новогр власника спільноти, озвучена ним в інтерв’ю Gazeta.ru.
«Росіяни завжди хочуть когось трахнути». Микита Книш розповів FT, як українські хакери видавали себе за дівчат, зламували камери відеоспостереження та россайти заради перемоги
Видання Financial Times опублікувало статтю про роботу українських хакерів у війні проти рф, засновану на розмові з українським білим хакером Микитою Книшем. Він, як і сотні інших хакерів, допомагає боротися із російськими загарбниками в кіберпросторі. Наводимо адаптований переклад матеріалу.