💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Олександр КузьменкоВійна
11 січня 2024, 13:44
2024-01-11
«Дрони — це та зброя, яка може наблизити нам перемогу на морі. Але це не єдине рішення». Командувач ВМС Неїжпапа про роль морських дронів у війні
Командувач Військово-морських сил України віцеадмірал Олексій Неїжпапа розповів про своє бачення майбутніх воєн та ролі, яку в них відігріватимуть безпілотні апарати.
В інтерв’ю «Українській правді» він зокрема розповів про свою участь в ураженні російського фрегата «Ессен». Він доповнив слова генерала Хантера, який раніше розповідав як Неїжпапа (котрий народився, виріс, навчався і служив у Севастополі) керував дронами в Севастопольській бухті й «вів їх по пам’яті».
«Не те що по пам’яті — я ж бачу все, камера працює. А я ж там орієнтуюся повністю, де що розташоване. І безпосередньо давав команди: стояв за оператором, грубо кажучи, щоб він правильно зробив свою роботу», — уточнив Неїжпапа.
За його словами, будь-яка війна — це розвиток військових технологій. «Ми застосовуємо технології, противник розробляє протидію. Тільки так можна зрозуміти, це працює чи не працює», — говорить командувач ВМС України.
Він додав, що деякі українські хитрощі, тактика застосування, яка була відпрацьована у 2022-му і 2023-му, уже не пройде у 2024 році. Тому потрібно «змінювати тактику й технічні характеристики».
«В цілому, якщо казати, з початку повномасштабної агресії ракетні війська і морські дрони відіграли дуже суттєву роль у вивільненні українського моря. Тому я згоден з тим, що саме безпілотні технології — це технології майбутнього для військових конфліктів», — вважає Олексій Неїжпапа.
Він зазначив, що «війна майбутнього — це війна дронів проти дронів», але при цьому вказав, що «море має певну нелінійність».
«Так, дрони — це ще один спосіб, як можна мочити русню. Я з цим згоден, воно працює. Але є певне обмеження в застосуванні цих засобів. В першу чергу це і розмір, і озброєння, і можливість протистояти погодним умовам — багато всього, що відрізняє їх від корабля», — сказав командувач ВМС.
За його словами, є дуже велика різниця в тому, щоб сісти в бункері навпроти екрану і побачити ворога через телевізор — «ворога, який на кораблі дивиться на цей дрон».
«Противник теж вчиться, він теж має дуже потужний промисловий комплекс, і грошей у росіян завжди на зброю ніхто ніколи не шкодував. Тому попереду нас чекають дуже важкі дронові війни», — прогнозує Неїжпапа.
Він вважає, що Україна повинна рухатися і розвиватися в цьому напрямку повинні розвиватися. Він також підтримав слова Голова Служби безпеки України Василя Малюка, який сказав, що «дрони — це та зброя, яка може наблизити нам перемогу на морі».
«Але це не єдине рішення. Просто пересісти флоту на дрони й перемогти — так не вийде. Це все одно, що Сухопутним військам відмовитись від танків, БМП, гармат і всього решти», — підкреслив Олексій Неїжпапа.
Віцеадмірал вказав, що вважати територію своєю можна тільки тоді, коли «на ній стоїть чобіт вашого солдата або морського піхотинця».
«Те ж саме і на морі. Коли у вас корабель буде стояти в цих територіальних водах, і ніхто з ним не може нічого зробити, тільки тоді це ваше море», — пояснив командувач ВМС України.
Атлас зброї: Україні передали шведські танки Stridsvagn 122. Які ще танки отримали захисники та від кого
Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122 з українськими екіпажами, навченими у Швеції, пише «Європейська правда», посилаючись на пресслужбу Збройних сил Швеції.
Раніше ми збирали, які ще танки Україні вже передали інші країни.
(текст від 29 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
«У кращому разі це кінець 1990-х». NYT описав, чому російські ракети неточні, хто постачає мікрочипи ворогу та які системи озброєння може повторити навіть студент
Дослідники, які вивчали електроніку в новітніх російських крилатих ракетах та ударних гелікоптерах, були здивовані, виявивши технологію десятилітньої давності, використану в попередніх моделях, пише The New York Times. Розповідаємо, які висновки зробили американські дослідники стосовно зброї ворога.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі