💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Марія БровінськаЗброя
18 грудня 2023, 08:07
2023-12-18
Україна розробляє власну ракету для ПВО «Корал» із дальністю польоту 30 км. Характеристики та перспективи такої зброї
Уряд постав завдання наростити виробництво власного озброєння та військової техніки. Ставку роблять на українську ракету ПВО «Корал» з дальністю польоту у 30 км.
«Урядом перед міністерством поставлене завдання максимально контрактувати озброєння і військову техніку власного виробництва. Приймаються на озброєння внаслідок вироблення нові зразки озброєння. Це як власного виробництва, від переносних зенітно-ракетних комплексів звичайних, — до систем протиповітряної оборони понад 100 кілометрів, наприклад, «Корал», — заявив заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк.
Над створенням цілої лінійки зенітних ракетних комплексів із дальністю дії 10, 30–40 та 100 кілометрів працює Київське конструкторське бюро «Луч». ЗРК «Корал» почали розробляти у 2016-му. Макет першої в історії України вітчизняної зенітної ракети представили у 2021 році на виставці «Зброя і безпека». Зенітна ракета «Корала» призначена для знищення сучасних літаків, вертольотів, крилатих та балістичних ракет, безпілотників та інших повітряних цілей. І не лише. В окремих випадках її можуть використовувати ще й для ураження наземних або надводних цілей.
«Взагалі, країни, які можуть виробляти зенітно-ракетні, там пару десятків, мабуть, не більше, можливо, вже навіть менше. Це говорить про достатньо високий рівень розвитку підприємства воєнно-промислового комплексу і підприємство „Луч“ відповідає світовому такому рівню», — наголосив заступник начальника Генштабу ЗСУ у 2006–2010 роках Ігор Романенко.
У середньому на виготовлення такого комплексу потрібно до 10 років. Якщо у 2024-му Київське конструкторське бюро «Луч» таки передасть ЗРК «Корал» на озброєння ЗСУ, то впорається із поставленим завданням за 7 років. Експерт зазначає, це було б видатною подією, враховуючи складність розробки.
«Ракета наводиться спершу інерціальна, а потім активна головка самонаведення. Говорити про те, що можна використати в режимі протиракетної оборони, де дуже великі швидкості, то потребуються останні напрацювання наведення ракети на ціль, тобто балістичну ракету. І от останні комплекси не знищують за рахунок підриву бойової частини, а за рахунок точного попадання, і там такі енергії, що вони виводять з ладу фактично і ціль, і цю ракету, цей засіб, який попадає. Тому чи ракета зможе виконувати такі завдання — тут велике питання, але якщо вдасться підприємству, то це теж буде такий видатний результат», — зауважив Романенко.
Два роки тому на виставці «Зброя і безпека» гендиректор бюро «Луч» повідомляв, що розробка готова на 70%.
«Фактично в нас уже є все: у нас є станції виявлення та цілевказівки, у нас є основні складові ракети, у нас є програми та алгоритми, які забезпечують саме цю структуру комплексу. У нас врешті-решт є навіть платформи командної пускової машини, які забезпечать уже напрацьовані технічні рішення, які забезпечать транспортування і пуск ракети. Ось це практично вже я порахував би 70%», — сказав гендиректор державного підприємства КБ «Луч» Олег Коростельов.
Утім ті 30, що лишилися, — експерти називають найбільш напруженими. Необхідно створити готовий льотний прототип «Коралу», на якому мають провести держвипробування. І цей етап потребує величезних фінансових затрат, аби довести розробку до завершення.
«Напрацювання були, і ці напрацювання зараз активно використовують для можливості розширення не тільки конструювання, а й запуску виробництва та активної перевірки у бойових умовах, це раз. А по-друге, потрібно розуміти, що в нас величезна кількість зразків західної зброї і нам ніхто не забороняє її вивчати, брати найкращий досвід. Зрозуміло, що є можливість працювати, з’явилися кошти, які дають нам наші партнери. У тому числі і на розширення нашого ПК. Я не виключаю, що є спільні розробки. Тобто це все дає надію, що ми колись матимемо свої комплекси, які не будемо десь купувати, а вироблятимемо, власне, для себе», — заявив генерал-майор запасу СБУ і заступник голови СБУ у 2014–2015 роках Віктор Ягун.
У затвердженому бюджеті на 2024 рік на закупівлю ракет і боєприпасів передбачили близько 175 морд грн.
Атлас зброї: Україні передали шведські танки Stridsvagn 122. Які ще танки отримали захисники та від кого
Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122 з українськими екіпажами, навченими у Швеції, пише «Європейська правда», посилаючись на пресслужбу Збройних сил Швеції.
Раніше ми збирали, які ще танки Україні вже передали інші країни.
(текст від 29 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
«У кращому разі це кінець 1990-х». NYT описав, чому російські ракети неточні, хто постачає мікрочипи ворогу та які системи озброєння може повторити навіть студент
Дослідники, які вивчали електроніку в новітніх російських крилатих ракетах та ударних гелікоптерах, були здивовані, виявивши технологію десятилітньої давності, використану в попередніх моделях, пише The New York Times. Розповідаємо, які висновки зробили американські дослідники стосовно зброї ворога.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі