💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олексій ДзюбаКрінж тижня
19 лютого 2022, 09:30
2022-02-19
Крінж тижня. Підрозділ всередині спецрежиму або як IT–компанії адаптували «Дія City» під себе
Це рубрика «Крінж тижня». В ній редакція dev.ua обирає IT-подію, яка найбільше нас здивувала, та описує свої враження від того, що відбулося. Часто — в жартівливій та абсурдній формах. Цього разу крінжують IT-компанії Sigma, EPAM, NIX, SoftServe, Altexsoft, які створили «Об'єднання резидентів» всередині «Дія City», таким чином перегравши Міністерство цифрової трансформації.
Ніхто ж не думав, що впровадження нового правового режиму «Дія City» пройде гладко? Хоча поки що ззовні все виглядає більше, ніж пристойно: понад 88 «айтішок» бажають приєднатися і три вже навіть отримали відмови.
Однак є ряд компаній, які брали активну участь у розробці законодавчої бази «Дія Сity» і стали першими резидентами нового правового режиму. Це — Sigma, EPAM, NIX, SoftServe, Altexsoft. Вони створили «Об'єднання резидентів» всередині нового режиму.
«Наша ціль — об’єднати всіх резидентів „Дія City“ в одну організацію задля прозорої та сталої роботи простору наступні 25 років», — сказав засновник компанії SoftServe та один з ініціаторів створення об’єднання Тарас Кицмей.
Чудова ілюстрація принципу «гуртом і батька легше бити». Оскільки в Україні часто змінюється законодавче поле, то в разі невигідного форс–мажору можна разом, наприклад, покинути спецрежим. Чи, принаймні, акцентовано донести до чиновників свою думку. Браво, браво!
Наступний крок
Зараз подібна ініціатива з боку виглядає приблизно так: «дякуємо за обіцяні бонуси з боку держави, ми подивимося що буде далі і ось вам наша відповідь». Звичайно, це не узурпація влади.
Управління об’єднанням, крім Загальних Зборів, буде покладено на Наглядову Раду, яка має захищати права учасників та забезпечувати досягнення статутних цілей організації. Також передбачена можливість для діючих громадських організацій, асоціацій та кластерів долучитись до роботи Наглядової ради.
Крім цього, координувати проєкт і керувати об’єднанням запросили Олену Антоненко, ексгенеральну менеджерку продуктової компанії Materialise Ukraine та голову комітету IT-бізнесу в Громадській раді при Мінцифрі. Тобто людину, яка має розуміти і бізнес, і державу.
Цікаво, що до «Дія City» встпають і стартапи. Поки що офіційно відомо лише про декілька, серед них Reface і OMO systems. Що йому заважає створити «Об'єднання стартапів»? Або ж інші 5–10 компаній об'єднаються в умовне «Об'єднання 2», потім «Об'єднання 3» і т. д. Тобто, де межа кількості таких ініціатив і до чого вони можуть привести?
Держава поки що ніяк не відреагувала на цю ініціативу. Тим цікавіше спостерігати за подальшим розгортанням спецрежиму «Дія City».
Україна стала частиною програми Digital Europe на 6 млрд евро. Як отримати фінансування на свій проєкт
Україна отримала доступ до фінансування цифрових проєктів у межах програми ЄС «Цифрова Європа» на 6 млрд євро. Про це повідомив сьогодні міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.