🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Наталя ХандусенкоРобота
22 квітня 2024, 12:52
2024-04-22
«Наймати українців в Україні в цьому році планів немає»: як працює «Microsoft Україна»
Леонід Полупан керує бізнесом Microsoft в Україні та країнах Балтиці з грудня 2022 року. У нашій країні в його зону відповідальності входить підтримка партнерської програми, державного та комерційного секторів. Директор «Microsoft Україна» розповів про українську команду та партнерів, про найпопулярніші продукти Microsoft в Україні та співпрацю з Мінцифри щодо метавсесвіту.
На сьогодні в Україні у Microsoft близько 1000–1200 партнерів. Це дистрибʼютори, реселери тощо. Є компанії, які роблять свої продукти на базі платформ компанії. «Ми підтримуємо їх через партнерські програми, технічні консультації тощо», — розповів Forbes Леонід Полупан.
За даними YouControl виторг «Microsoft Україна», який надходить саме від українських партнерів, у 2023 році становить 184 млн грн.
Українська команда Microsoft
Український офіс Microsoft відкрився у 2003 році. Є українці, що працюють тут, є ті, хто релокувався.
Точну кількість співробітників не розкривають, тому що працюють із замовниками критичної інфраструктури та з державним сектором.
За словами Полупана, інтенсивність і кількість проєктів в Україні суттєво збільшилися, тому український офіс залучає чимало ресурсів із глобального офісу.
«Тобто нам не потрібно мати співробітників з різними навичками безпосередньо в нашому офісі. Якщо є запит на проєкт з певною технологією, то ми йдемо до співробітника в будь-якій країні», — пояснює директор «Microsoft Україна». — «Ситуація в Україні постійно змінюється, але станом на зараз планів наймати в цьому році немає. Проте ми постійно моніторимо ситуацію. Водночас ми продовжуємо найм в нашому регіоні, наприклад, у Польщі».
Які продукти Microsoft найпопулярніші в Україні
До 2022-го на українському ринку більшість проєктів були спрямовані на цифрову трансформацію. Зараз кількість проєктів значно збільшилася, і фокус змістився на такі продукти, як Modern Workplace, кібербезпека, хмарне сховище.
«Наприклад, енергохолдинг ДТЕК, який є постійною ціллю кібер — та кінетичних атак, перемістив свої дані на хмарну платформу Azure. Співробітники компанії використовують нашу розробку Modern Workplace. Так вони можуть забезпечити безперервність своєї роботи й доступність систем», — пояснює Полупан.
Дані українських компаній розміщуються в дата-центрах Європи, що знижує ризик фізичного руйнування. Запити є як на базовий сервіс хмари, так і на використання хмари для тренування великих мовних моделей.
Українська мова в Copilot
Microsoft Copilot — це лінійка асистентів для різних цілей і різних спеціалістів. Для базової функції — розшифровки — «Microsoft Україна» тестує зараз українську мову.
«Інструмент показує гарні результати синхронного перекладу. Наприклад, колега проводив презентацію українською мовою, Copilot перекладав виступ на англійську і відповідав на запитання за темою виступу», — додав Полупан.
Також тестують Copilot для M365 з українською локалізацією, яка скоро вийде.
«Microsoft Україна» має спільний проєкт з Мінцифри щодо метавсесвіту
Метавсесвіт — потенційно цікава тема для України, каже Полупан. Зокрема, Digital Twin — цифровий двійник — може допомогти у відбудові. Цифрова копія реального обʼєкта, наприклад, будівлі чи цілого міста, допомагає моделювати різні ситуації, щоб зрозуміти, як зробити його найбільш ефективним і захищеним. Також це може використовуватися у концепції побудови міст загалом, щоб підвищувати ефективність роботи міста, трафіку, споживання.