Олександр КузьменкоДомени
13 листопада 2023, 13:25
2023-11-13
«У нас достатньо досвіду і можливостей, щоб протистояти подібному». Як популярний в Україні піратський сайт HDRezka відреагував на блокування від медіарегулятора
Нацрада з питань телебачення і радіомовлення внесла 16 відеосервісів до переліку сервісів держави-агресора. До списку сайтів, які підлягають блокуванню, потрапили популярні в Україні піратські сервіси HDRezka, KINOGO, Kinokrad та інші.
Нацрада з питань телебачення і радіомовлення внесла 16 відеосервісів до переліку сервісів держави-агресора. До списку сайтів, які підлягають блокуванню, потрапили популярні в Україні піратські сервіси HDRezka, KINOGO, Kinokrad та інші.
Список піратських сайтів, які будуть заблоковані медіарегулятором
24ТВ (24TV)
Амедиатека (Amediateka)
Baskino
Filmix
HDREZKA
KINOGO
Kinokrad
Kinotochka
KinoZapas
Kion
Viju
ГидОнлайн
Лайм HD TV — бесплатное онлайн ТВ (Laim HD TV — besplatnoe onlain TV)
Смотрёшка (Smotreshka)
Триколор Кино и ТВ онлайн (Trikolor Kino i TV onlain)
Цифровое ТВ 20 каналов бесплатно (Tsifrovoe TV 20 kanalov besplatno)
Серед підстав для блокування сайтів називають «повну чи переважну спрямованість на територію та аудиторію держави-агресора», доменне ім’я з рф, російську мову інтерфейсу, правила користування на базі російського законодавства.
Найпопулярнішим з цього списку є HDRezka, який має багато дзеркал (копій сайту з різними URL). За даними аналітичного сайту SimilarWeb, дві популярні версії — rezka.ag та hdrezka.ag — мають близько 90 млн та 53 млн відвідувань щомісяця (майже 60% трафіку — українські користувачі). Ці сайти знаходяться на 19 і 20 місцях в рейтингу популярних сайтів в Україні.
Орієнтовний трафік сайтів rezka.ag та hdrezka.ag. Скріншот з сайту SimilarWeb
Реакція соцмереж на блокування HDRezka
Багатьох українських користувачів X (Twitter) здивувало рішення медіарегулятора віднести до переліку заблокованих сайтів HDRezka. Вони вказали на великий банер «Слава Україні!» на головній сторінці сайту, рекламу зборів українських волонтерів та роботу над українською озвучкою для популярних серіалів і фільмів, яка виходить під брендом HDRezka Studio.
тим часом hdrezka з початку війни, ще й до кожного фільму і серіалу є часто і український переклад і український від самої hdrezki pic.twitter.com/o62jcWhKPw
Інші користувачі звернули увагу, що на сайті HDRezka досі не з’явилася українська мова інтерфейсу, HDRezka Studio продовжує випускати також і російську озвучку. Крім того, на сайті повно фільмів та серіалів російського походження, включно з відверто пропагандистськими, на кшталт фільму «Ополченочка» (який також доступний на Apple TV).
я просто нагадаю:
HD Rezka: «🇺🇦🇺🇦🇺🇦пошлемо🇺🇦🇺🇦🇺🇦російську🇺🇦🇺🇦🇺🇦озвучку🇺🇦🇺🇦🇺🇦вслід🇺🇦🇺🇦🇺🇦за🇺🇦🇺🇦🇺🇦російським🇺🇦🇺🇦🇺🇦кораблем!!!🇺🇦🇺🇦🇺🇦»
Я не казав що саме якась hdrezka це російський сервіс — я взагалі нічого про неї не знаю. Я користуюсь тільки toloka, якщо треба передивитись якийсь фільм дитинства в озвучці ictv
Де і хто заборонив укр. дубляж? Ніхто не забороняє український дубляж, бо… По перше це піратський ресурс, а не офіційний. По друге у них всратий переклад. По трете, це лицеміри які кажуть шліть російську озвучку за кораблем, а далі роблять самі ж російську озвучку для росіян. pic.twitter.com/dZVCOhz0GD
Підтвердженої інформації про власників HDRezka немає, проте у 2020 році російська кібербезпекова компанія Group-IB оприлюднила дослідження, в якому стверджувалося, що вони з України. У цьому дослідженні йшлося про те, що HD Rezka та Baskino можуть належати компанії Collaps, яка розробляє відеобалансери, передає Forbes.
Реакція HDRezka на заборону
Адміністрація піратського сайту відреагувала досить бурхливо і звинуватила регулятори у свавіллі та лобіюванні чужих інтересів. Цікаво, що ледь не вперше, комунікація сервісу ведеться українською мовою.
«Насамперед слід звернути увагу на практичну реалізацію законодавчих змін щодо реклами у сфері організації та проведення азартних ігор від КРАІЛ та побачити результат цього „засідання“ у вигляді змін до Закону України, та їх застосування в сьогоденні. Після детального перегляду та прослуховування цих аматорів, котрі зовсім не розуміють як все працює, виникає питання: хто це такі, і для кого зроблена ця „вистава“?», — йдеться у зверненні HDRezka до «ЗМІ та небайдужих».
Банер із попередженням про блокування. Скриншот із сайту HDRezka
У ньому також вказується, що рішення Нацради з питань телебачення і радіомовлення «це черговий успішний крок однієї відомої російської структури вийти на ринок України». HDRezka попереджає про наслідки такого рішення, і що вона не матиме «можливості стримувати діяльність однієї відомої компанії на території України, про боротьбу з якою так часто згадують у ЗМІ».
У своєму акаунті в X (Twitter) HDRezka написала, що готова до блокувань, і їй не потрібні петиції (з закликом розблокувати сервіс).
Не потрібні петиції. У нас достатньо досвіду і можливостей, щоб протистояти подібному. Головне, щоб люди були готові, і ми все зробимо для них самі.
Наразі сайт працює без обмежень, але зустрічає відвідувачів попередженням про можливе блокування та інструкцією як його уникнути. Цікаво, що першим пунктом йде пропозиція придбати платну підписку (яка позбавляє реклами, але, жодним чином не допомагає при блокуванні).
Більш дієвими порадами є використання VPN, налаштування DNS або запит на отримання безплатного приватного дзеркала.
Якщо ти хочеш зареєструвати власний домен, можеш «купити домен» через nic.ua.
Тебе загалом цікавлять новини зі світу імен в інтернеті? Тоді переходь на нашу рубрику «Домени», де вже описані цікаві кейси.