Стас ЮрасовДомени
7 листопада 2023, 17:35
2023-11-07
Держспецзв'язку заблокував десятки бухгалтерських сайтів, які ймовірно пов'язані з компанію з російським корінням
Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України розпорядилася заблокувати десятки сайтів для бухгалтерів, які пов’язані з ТОВ «МЦФЕР — Україна», що має російське коріння.
Причиною блокування у відомстві називають воєнний стан та особливості управління телеком-мережами під час воєнного стану за зверненням Служби Безпеки України.
Серед заблокованих сайтів, вказується зокрема golovbukh.ua. За даними аналітичного сервісу SimilarWeb, він має близько 400 000 відвідувань на місяць і займає 1971 місце в рейтингу всіх українських сайтів та 17 в рейтингу українських сайтів про бухгалтерський облік та аудит.
У розділі контакти golovbukh.ua значиться поштова адреса ТОВ «МЦФЕР — Україна».
Як пише Ярослав Пилипенко на сайті Dozorro, ТОВ «МЦФЕР — Україна» має російське коріння. Вона відома через свої електронні та друковані журнали «Головбух», «Кадровик-01», «Праця та зарплата», «Держзакупівлі». У 2022 році компанія отримала найбільше контрактів і стала лідером із продажів періодики в Prozorro.
Дохід ТОВ «МЦФЕР — Україна» за 2022 рік склав 157 507 000 грн, а чистий прибуток — 39 949 000 грн, вказано на сайті «Опендатабот». Водночас продажі за неповний 2023 рік складають всього 2 601 833 грн проти 21 865 293 грн у 2022 році.
Dozorro стверджує, що ТОВ «МЦФЕР — Україна» створили у 2005 році, і воно є правонаступником ТОВ «ВИДАВНИЦТВО «ГОЛОВБУХ». Останнє було створено у 2006 році, а у 2009 році припинило свою діяльність. Згідно з даними YouControl, на момент припинення діяльності кінцевим бенефіціаром фірми «ВИДАВНИЦТВО «ГОЛОВБУХ» було російське ЗАТ «МЦФЕР».
За даними Dozorro, до початку широкомасштабного вторгнення росії до України МЦФЕР працював, використовуючи російські платформи й технології. Повідомляється, що після 24 лютого компанія розірвала ці зв’язки.
dev.ua звернувся за коментарем до ТОВ «МЦФЕР — Україна». Відповідь додамо до новини після отримання.
Якщо ти хочеш зареєструвати власний домен, можеш «купити домен» через nic.ua.
Тебе загалом цікавлять новини зі світу імен в інтернеті? Тоді переходь на нашу рубрику «Домени», де вже описані цікаві кейси.
9 травня в Україні очікують активізацію хакерів та шквал кібератак. Як захиститися: 17 кроків від Держспецзв'язку
Держспецзв’язку 9 травня очікує посилення атак хакерів. Відомство розробило поради користувачам про те, як уберегтися від загрози. Переповідаємо 17 важливих дій, які захистять смартфон або компʼютер від російських хакерів та кіберзлочинців.
Який сенс банити субдомени, коли можна забанити корневе ім'я і його вайлдкард?