Дуже великий обшук. Вилучено кілька тисяч майнінгового обладнання в проєкті з інвестиціями 100 млн євро
Стали відомі подробиці обшуку датацентру Mining Express у Кропивницькому, який тривав три дні-з 27 до 30 січня 2022.
Стали відомі подробиці обшуку датацентру Mining Express у Кропивницькому, який тривав три дні-з 27 до 30 січня 2022.
Стали відомі подробиці обшуку датацентру Mining Express у Кропивницькому, який тривав три дні-з 27 до 30 січня 2022.
Адвокати юридичної компанії Sayenko Kharenko повідомили dev.ua, що обшук був проведений на підставі ухвали слідчого судді Печерського райсуду Києва в рамках кримінального провадження, ініційованого офісом Генерального прокурора.
Обшук проводився за підтримки ДКІБ СБУ.
«Саме визначення не відповідало вимогам закону і сам обшук проводився з численними порушеннями. Будь-які докази, що підтверджують факти шахрайства з боку власника компанії, в нашому розпорядженні відсутні», — повідомляють юристи.
За їх інформацією, вилучено кілька тисяч одиниць обладнання для майнінгу. Оцінка збитку або вартості буде проведена. «Але інвестиції в цілому в проєкт за попередніми оцінками становили не менше 100 млн євро», — уточнюють юристи.
У грудні 2021 року dev.ua вже повідомляв, що на майно однієї з найбільших в Україні майнінгових ферм Mining Express накладено арешт. Про це стало відомо з рішення Апеляційного суду. Він відмовив у знятті арешту.
Майнінговий датацентр компанії Mining Express знаходиться в Кропивницькому. Там компанія викупила одну з будівель «Пишмаша», який давно не виробляє друкарські машинки. Mining Express, як писала Liga.net, відкрив Казе Фузіяма, японець, що народився в Бразилії.
Зараз ТОВ «Майнінг Експрес» підконтрольне гонконзькій Едельвейс ІНВЕСТМЕНТ енд Трейдинг Компані Лтд, якою, своєю чергою, володіє Фузіяма.
При відкритті датацентру кілька років тому Фузіяма розповідав, що нібито вклав він у ферму в Кропивницькому понад $100 млн. У ній, за його словами, знаходилося 17 000 GPU (Graphics Processing Unit). Це так звані графічні процесори або, іншими словами, відеокарти. Вони здатні майнити як криптовалюту (Ethereum), так і використовуватися в хмарних обчисленнях.
Як йдеться в ухвалі Апеляційного суду, з 07 червня 2021 по 08 червня 2021 року на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду Києва від 20 травня 2021 року за клопотанням представників Нацполіції та офісу Генпрокурора в Києві було проведено перший обшук.
Тоді, під час проведення обшуку, були виявлені блокноти, чорнові записи, комп’ютерна техніка, мережеве обладнання та інші речі, що належать компанії.
Того разу, після проведення обшуку, вказане перераховане майно передано на відповідальне зберігання начальнику відділу інформаційних технологій ТОВ «Майнінг Експрес».
Компанія Фузіями намагалася апелювати до рішення суду нижчої інстанції й зняти арешт. Але 10 жовтня 2021 суд відмовив апелянту.
Зараз адвокати фузіями збираються оскаржити дії осіб, які ініціювали й проводили обшук і повернути вилучене обладнання.