💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Ігор Вишневський Таке життя
25 жовтня 2024, 09:27
2024-10-25
Міністерка соцполітики: «Інвалідність може і не впливати на працездатність. Припустимо, у людини проблеми від народження, але вона працює айтівцем і заробляє 200 000–300 000 грн на місяць. Їй, очевидно, потрібні не гроші»
Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович поділилася баченням уряду щодо реформи Медико-соціальних експертних комісій (так званих МСЕК), які планується ліквідувати й створити натомість новітні органи в цій сфері. На думку міністерки, насамперед урядовцям у цих питаннях треба керуватися диференційованим підходом.
У інтерв’ю Forbes міністерка пояснила, що в окремих випадках інвалідність не впливає на працездатність і здатність заробляти суттєві кошти, тож допомога від держави може полягати не в грошах, а в підтримці й послугах.
«Коли ми говоримо про інвалідність, вона може й не впливати на працездатність. Припустимо, у людини є проблеми від народження, але вона працює айтівцем і заробляє 200 000–300 000 грн на місяць. Їй, очевидно, потрібні не гроші, а догляд або допомога, скажімо, з протезом», — пояснила Жолнович.
З її слів, у майбутньому через Міністерство охорони здоровʼя і його електронну систему будуть робитися скринінг чи травми, чи захворювання, збір даних і їхня оцінка.
«Людині роблять певні вимірювання, їх вносять у систему, яка видає результат — що саме потрібно конкретному пацієнту. Які пристосування, яка реабілітація, що поновити, який може бути в цьому прогрес? Так ми отримуємо обʼєктивні критерії», — розповіла міністерка.
Жолнович уточнила, що вже запущений проєкт електронного кейс-менеджменту.
«Цифрові рішення — це основний вид витрат. Ми проводимо їх коштом партнерів. Але це прозорість, швидкість і можливість надалі економити на таких адміністративних речах, як МСЕК. По суті, ми оцифровуємо МСЕК, і цю роль буде виконувати машина», — пообіцяла вона.
Міністерка додала, що зараз цифрувати й лікарняний, і обмін даними між лікарнею й Пенсійним фондом, зробили кабінет роботодавця, у якому він бачить, які лікарняні, у якій лікарні, на скільки днів видано. Тож усі ці зміни, з її слів, мають відбутися й для того органу, який постане замість МСЕК.
«Що відбувається зараз? Є перша, друга, третя групи інвалідності. Підтримка практично не диференційована. Але це зовсім різний відсоток втрати працездатності та потреб. Рішення, яке вже розробляється в Кабміні, передбачає суттєво диференціювати потреби для людей з інвалідністю», — зазначила вона.
З її слів, метою цих заходів буде виведення практично кожної людини, яка має інвалідність, у соціальну активність і на ринок праці.
Раніше ми писали, що МСЕК, які видавали фіктивні інвалідності та брали мільйонні хабарі, планують замінити європейською моделлю з цифровізованими процесами.