💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Олександр КузьменкоВійна
12 листопада 2024, 14:14
2024-11-12
Міноборони підписало важливий контракт зі супутниковою компанією ICEYE
Міністерство оборони України, за сприяння Німеччини та виробника зброї Rheinmetall, підписало стратегічно важливий контракт із компанією ICEYE, яка надає доступ до високоточних супутникових знімків. Раніше доступ до послуг ICEYE для Сил Оборони купив «Фонд Сергія Притули» в рамках проєкту «народний супутник».
«Розширюємо можливості нашої розвідки завдяки співпраці з міжнародними партнерами. Міноборони підписало стратегічно важливий контракт із компанією ICEYE — лідером у галузі SAR-супутників», — повідомив міністр оборони Рустем Умєров.
За його словами, це дозволить українським військовим отримати доступ до високоточних космічних знімків із повним покриттям території бойових дій. Командування зможе самостійно визначати пріоритетні зони спостереження та швидко отримувати актуальні дані через систему супутників ICEYE.
«Ця угода стала можливою завдяки підтримці уряду Німеччини та концерну Rheinmetall, який виступив стороною контракту. Вдячний нашим партнерам за сприяння та довіру», — додав Умєров.
У 2022 році «Фонд Сергія Притули» повідомив про купівлю супутника та доступу до даних сузір’я супутників компанії ICEYE. Спочатку «Фонд Сергія Притули» під час проєкту «Народний Байрактар» збирав в українців гроші на безпілотники «Байрактари». Але в результаті турецька компанія-виробник вирішила віддати їх безплатно. У розпорядженні фонду Притули опинилося 600 млн гривень ($17 млн), які вирішили витрати доступ до супутникових знімків ICEYE.
Технології супутника дозволять робити знімки території країни попри хмарність, дощ, сніг, туман, задимленість чи нічний час. Тодішній міністр оборони Олексій Резніков розповів, що угода з ICEYE окупилася вже за два дні, за які допомогла виявити та знищити приблизно 60 одиниць дорогої ворожої техніки.
У 2023 році в Головному управлінні розвідки повідомили, що за 5 місяців використання ICEYE співробітники ГУР дослідили майже тисячу районіврозташування підрозділів росіян на тимчасово окупованих та інших територіях, що становили інтерес для ЗСУ. За цей час «народний супутник» ICEYE допоміг виявити понад 7000 об’єктів російської техніки.