😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Олександр КузьменкоГроші
21 травня 2024, 12:42
2024-05-21
В Україні склали рейтинг наймасштабніших IT-підприємців. Хто увійшов у топ-10
До першої трійки потрапили підриємці, чиї бізнеси орієнтовані на західні ринки. Мова йде про Влада Яценка (fintech-компанії Revolut), Дмитра Запорожця (система керування репозиторіями GitLab) та команда засновників IT-компанії SoftServe.
До першої трійки потрапили підриємці, чиї бізнеси орієнтовані на західні ринки. Мова йде про Влада Яценка (fintech-компанії Revolut), Дмитра Запорожця (система керування репозиторіями GitLab) та команда засновників IT-компанії SoftServe.
Рейтинг склало видання NV Бізнес, яке взяло до уваги профільних бізнесменів, котрі мають українське громадянство та розвивають свою справу всередині країни або за її межами. Для фінансової частини були взяті дані виторгу їхніх компаній за 2023 рік, а також враховані показники роботи закордонних підрозділів вітчизняних фірм міжнародних структур.
Під час аналізу виторгу компаній в Україні враховано лише ті юрособи, які в профілі підприємницької діяльності вказали КВЕДи, пов’язані з IT-сферою.
«Редакція припускає, що не всі наведені в рейтингу фінансові дані на 100% відповідають реальним показникам компаній, адже їх власники мають десятки пов’язаних юросіб в Україні, і далеко не всі з них мають ІТ-профіль. Також є різниця між чисельністю працівників компаній, вказаною в їх фінансовій звітності, та ринковими даними», — вказано в примітках до рейтингу.
Рейтинг виглядає наступним чином:
Влад Яценко з Revolut. Виторг за 2023 рік 37,3 млрд грн, 7,5 тис. співробітників.
Дмитро Запорожець з GitLab. Виторг за 2023 рік 18,7 млрд грн, 2,1 тис. співробітників.
Тарас Кицмей, Ярослав Любінець та партнери в SoftServe. Виторг за 2023 рік 18,5 млрд грн, 11 тис. співробітників.
Ілля Виноградський, Роман Мартиненко, Ігор Горін в Astound Commerce. Виторг за 2023 рік 14,3 млрд грн, 1,3 тис. співробітників.
Олексій Скрипник з ELEKS. Виторг за 2023 рік 12,3 млрд грн, 2 тис. співробітників.
Олександр Конотопський з Ajax Systems. Виторг за 2023 рік 11,3 млрд грн, 3,3 тис. співробітників.
Вікторія Лівшиц з Grid Dynamics. Виторг за 2023 рік 10,1 млрд грн, 3,9 тис. співробітників.
Андрій Павлів та Дмитро Косарєв з N-iX. Виторг за 2023 рік 7,8 млрд грн, 2,2 тис. співробітників.
Наталія Аньон з Svitla Systems. Виторг за 2023 рік 6,8 млрд грн, 1 тис. співробітників.
Андрій Іванов та Олександр Строжемін з Trinetix. Виторг за 2023 рік 5,8 млрд грн, 850 співробітників.
Які компанії фігурують в рейтингу
Revolut — фінансово-технологічна компанія, яка пропонує банківські послуги. У 2023‑му Revolut залучив 9 млн нових користувачів, і тепер їх 35 млн у 38 країнах світу включно з ЄС, США та навіть Австралією. Також компанія має 0,5 млн корпоративних клієнтів.
GitLab — сайт і система керування репозиторіями програмного коду для Git. Компанія пропонує схожі з GitHub користувацькі послуги із додатковими перевагами, на кшталт приватних репозиторіїв для безплатних підписників. У 2018‑му GitLab стала «єдинорогом» із капіталізацією $ 1,1 млрд, а у 2021-му вийшла на IPO. Стартап залучив понад $800 млн, а її капіталізація зросла до $15 млрд.
SoftServe — українська ІТ-компанія, що працює у сфері розробки програмного забезпечення та надання консультаційних послуг. На початку 2024‑го SoftServe приєдналася до міжнародного консорціуму, що розроблятиме технологічні рішення для будівництва на Місяці в межах програми NASA.
Astound Commerce — компанія, що спеціалізується на E-commerce. В IT Ukraine Association назвали Astound Commerce «найбільшою у світі фірмою, що спеціалізується на e-commerce»: за час існування вона запустила понад 400 сайтів з інтернет-торгівлі.
ELEKS — IT-компанія з українським корінням, яка надає послуги з розробки програмних продуктів, консультування та забезпечення контролю якості. За даними рейтингу The Global Outsourcing-2022 від профільної асоціації IAOP, компанія входить до 100 найкращих аутсорсингових підприємств світу.
Ajax Systems — технологічна компанія, найбільший в Європі розробник і виробник систем безпеки. Має заводи в Україні й Туреччині і понад 2,5 млн користувачів на 187 ринках.
Grid Dynamics — постачальник технологічного консалтингу, гнучкого спільного створення та масштабованих інжинірингових і data science послуг для корпорацій зі списку Fortune 1000, що перебувають на етапі цифрової трансформації. Компанія має офіси у 13 країнах — у Великій Британії, Нідерландах, Мексиці, Швейцарії, Індії, Польщі, Молдові, а також в Україні — Києві, Львові, Харкові, Дніпрі. Чотири роки тому компанія стала публічною, її ринкова капіталізація становить $898 млн.
N-iX — українська ІТ-компанія з розробки програмного забезпечення, що має головний офіс у Львові. Серед замовників — Bosch, Siemens, e-bay. N-iX разом із десятком-півтора інших українських компаній регулярно потрапляє до сотні найкращих аутсорсерів світу, який складає міжнародна асоціація IAOP.
Svitla — компанія створення цифрових рішень з більш ніж 20-річним досвідом роботи. Проєкти Svitla, що надають замовникам можливість проводити власну трансформацію за допомогою цифрових, хмарних, data- та інших технологій, зосереджено переважно в США та Європі.
Trinetix — технологічна компанія, яка допомагає розвиватися підприємствам і стартапам. В її активі близько 2000 виконаних проєктів. У серпні 2023 року її міноритарну частку придбав венчурний фонд Hypra Ігоря Перції та Дмитра Волконського.
«Будемо мати не 10% воюючих айтівців, а 50%». Президент SoftServe, директорка Luxoft в Україні та CEO AlexSoft про наслідки мобілізації та бронювання айтівців
Підключай Megogo зі знижками за акційними тарифами.