💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Олександр КузьменкоГроші
2 жовтня 2023, 18:35
2023-10-02
НБУ переходить до гнучкого курсу гривні вже з 3 жовтня, але збирається не допустити сильних коливань
Національний банк України з 3 жовтня 2023 року переходить до режиму керованої гнучкості обмінного курсу, що має на меті посилити стійкість валютного ринку й економіки.
Про це в НБУ повідомили на своєму сайті. Зазначається, що рішення ухвалили з огляду на стійкий прогрес у зниженні інфляції, накопичення значного рівня міжнародних резервів, збільшення привабливості гривневих депозитів та ОВДП.
Попри перехід до нового режиму, у НБУ обіцяють продовжить контролювати ситуацію на валютному ринку й буде суттєво обмежувати коливання, щоб не допустити як значного послаблення гривні, так і суттєвого зміцнення.
Офіційний курс за режиму керованої гнучкості визначатиметься операціями на міжбанківському валютному ринку. Курс на готівковому валютному ринку, де мають змогу купувати та продавати валюту громадяни, встановлюватиметься за тими ж правилами, що і раніше.
«Він працює в такому режимі вже майже півтора року, упродовж яких гривня як послаблювалася, так і суттєво зміцнювалася», — йдеться в повідомленні НБУ. У ньому вказано, що влітку цього року гривня зміцнилася до 37,2 грн/дол. США.
За словами НБУ, інфляція постійно знижується й за підсумками восьми місяців 2023 року сповільнилася з 26,6% до 8,6%. А міжнародні резерви України вже тривалий час перебувають на достатньо високому рівні (понад 40 млрд дол. США станом на 1 вересня), що збільшує спроможність НБУ зберігати курсову стійкість.
У центральному банку зазначають, що здійснили «ґрунтовну підготовчу роботу для переходу до керованої гнучкості курсу» до якої були залучені міжнародні експерти та враховано «найкращий світовий досвід».
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.