🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Олександр КузьменкоВійна
1 травня 2024, 19:08
2024-05-01
Одна з найбільших супутникових компаній може обмежити зйомку території України. Про це домовляється Міноборони
Представники Міністерства оборони України зустрілись з однією з найбільших світових компаній у сфері супутникової зйомки, щоб обговорити обмеження фільмування території України. Це єдина супутникова компанія у світі, яка забезпечує щодобову фотозйомку усієї території планети з роздільною здатністю 3-5 метрів.
Представники Міністерства оборони України зустрілись з однією з найбільших світових компаній у сфері супутникової зйомки, щоб обговорити обмеження фільмування території України. Це єдина супутникова компанія у світі, яка забезпечує щодобову фотозйомку усієї території планети з роздільною здатністю 3-5 метрів.
Назва компанії не розголошується з міркувань безпеки, повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.
За її словами, однією з цілей зустрічі було обговорення механізмів обмеження космічних зйомок території України в умовах воєнного стану. Також Міноборони планує продовження контракту з компанією задля замовлення актуальних знімків території України в цілях оборони та безпеки.
«Щодня супутникові компанії ведуть зйомку території України. Ці зображення може замовляти ворог — через підставні компанії. Тому ми вдячні партнерам за готовність підписати меморандум з нами й спільно реалізувати механізм щодо обмеження використання знімків нашої території. Ця співпраця має стати прикладом для інших супутникових компаній. В умовах війни ми маємо мінімізувати ризики використання зображень України ворогом», — підкреслила Катерина Черногоренко, заступниця міністра оборони.
Вона додала, що Міноборони вже опрацьовує міжнародні нормативно-правові механізми для протидії застосування космічної розвідки у війні проти України.
Згодом в ГУР повідомили, що за рік «народний супутник» приніс «безліч користі у боротьбі за свободу», зокрема зіграв дуже важливу роль в атаці на Севастопольську бухту 13 вересня 2023 року, коли були знищені російський десантний корабель «мінск» і підводний човен «ростов на дону».
Цей супутник належить фінській компанії ICEYE, яка володіє понад 18 супутниками, які пролітаючи над Україною, можуть сукупно робити близько 36 знімків на добу.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
Тайвань передав Україні 800 БПЛА Revolver 860 Armed VTOL. Які ще безпілотники отримали захисники від західних партнерів і як вони працюють
Тайвань передав Україні 800 БПЛА Revolver 860 Armed VTOL, про це повідомляє видання Bild. Дрон-бомбардувальник ближнього радіусу може нести до восьми 60-мм артилерійських мін і наводитися на ціль із високою точністю, скидаючи їх один за одним. Раніше ми розповідали, які дрони вже є на озброєнні ЗСУ. Нагадуємо про це знову.